Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będą nowe inwestycje Aliexpress w Polsce. Platforma chce zacieśnić współpracę z bankami i rozwijać płatności

Aliexpress ocenia polski rynek jako jeden z najważniejszych w Europie

Dyrektor ds. rozwoju w Aliexpress w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, Łukasz Dwulit, w rozmowie z agencją informacyjną ISB News zdradził plany reprezentowanej przez siebie firmy związane z inwestycjami na polskim rynku. Przedstawiciel platformy zaznaczył, że w nieodległej przyszłości skupi się ona szczególnie na ulepszaniu metod płatności w Polsce oraz zacieśnianiu współpracy z tutejszymi bankami. Nie sprecyzował jednak, jakie konkretne działania zostaną podjęte.

Przeczytajcie także: Amazon ma wejść do Polski ze swoim e-sklepem

Dwulit stwierdził, że Polska jest dla Aliexpress jednym z kluczowych rynków w Europie. Warto przypomnieć, że w grudniu 2019 roku pod względem popularności aplikacji mobilnych apka Aliexpress wyprzedziła aplikację Allegro, która to firma uznawana jest za lidera polskiego rynku e-commerce. W przywołanym okresie z Aliexpress skorzystało 20 proc. użytkowników smartfonów z Polski, podczas gdy z apki Allegro – 15 proc.

Przeczytajcie także: Właściciel chińskiej platformy Alipay kupił udziały w fintechu Klarna

Przedstawiciel Aliexpress potwierdził także to, o czym mówi się już od kilku tygodni – pandemia koronawirusa stała się motorem napędowym dla e-commerce. Platforma Aliexpress zanotowała duży wzrost zainteresowania produktami przeznaczonymi do walki z wirusem, ale też w kategoriach samochodowych czy tych związanych z remontowaniem domu i ogrodnictwem. Dwulit zadeklarował, że jego firma dostosowuje się do obecnej sytuacji i optymalizuje łańcuchy dostaw.

Źródło: ISB News

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies