Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung Pay pozwoli płacić kryptowalutami. W Polsce usługa wciąż niedostępna

Płacić kryptowalutami za pomocą Samsung Pay mogą użytkownicy kart Visa wydanych przez platformę Swipe

Samsung coraz śmielej eksperymentuje z kryptowalutami. Przed rokiem firma zaprezentowała aplikację pełniącą rolę portfela dla cyfrowych walut, a teraz dodaje do usługi Samsung Pay możliwość płacenia kryptowalutami. Jak wynika z informacji prasowej, firma nawiązała współpracę z platformą Swipe, która ma w swojej ofercie m.in. kartę debetową Visa pozwalającą płacić z konta w kryptowalutach.

Przeczytajcie także: Wywodzący się z Polski CoinDeal wprowadza kartę debetową

Nowe rozwiązanie sprawia, że użytkownicy kart Swipe Visa Debit mogą je dodawać bezpośrednio do portfela Samsung Pay. Dzięki temu będą mogli płacić kryptowalutami przy użyciu smartfonów czy smartwatchy. Dzięki usłudze cyfrowe waluty mogą być przeliczane automatycznie na te tradycyjne, np. euro. Co ciekawe, wprowadzenie tej opcji płatniczej tłumaczone jest m.in. panującą pandemią – klienci dostają do dyspozycji kolejne narzędzie, którym mogą płacić bezgotówkowo. Warto dodać, że Swipe współpracuje już z Google Pay.

Przeczytajcie także: Fold proponuje kartę debetową Visa i moneyback w bitcoinach

Chociaż kartą debetową Swipe Visa można płacić wszędzie tam, gdzie honorowane są plastiki amerykańskiej organizacji, to trzeba mieć świadomość, że rozwiązanie Samsung Pay nie jest już tak rozpowszechnione. Ten portfel nie działa np. w Polsce, ale co jakiś czas pojawiają się pogłoski na temat wprowadzenia usługi do naszego kraju. Pod koniec ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że koreański producent zamierza udostępnić opcję płacenia smartfonami i zegarkami Samsunga w kilku kolejnych krajach. Możliwe, że na liście znajdzie się też Polska.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies