Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Card już na rynku. W pierwszej kolejności zaproszenia dostają wybrani klienci ze Stanów Zjednoczonych

Na razie nie wiadomo, kiedy karta wejdzie na inne rynki niż amerykański

Agencja Reutera podała dziś informację o rozpoczęciu wydawania kart Apple Card. Amerykański producent elektroniki współpracuje w tym obszarze z bankiem Goldman Sachs. Początkowo zaproszenia do wyrobienia karty otrzyma ograniczona grupa klientów, którzy wyrazili chęć otrzymania produktu po tym, jak firma Apple zaanonsowała projekt. Na razie karta jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i nie wiadomo kiedy zadebiutuje na innych rynkach.

Przeczytajcie także: Apple zapowiada wprowadzenie Apple Card

Apple Card to wirtualna karta kredytowa (choć można też zamawiać jej tradycyjną wersję w luksusowym, tytanowym wydaniu). Cyfrowa karta od Apple’a jest dostępna w aplikacji Wallet. Natomiast na jej tytanowej wersji nie ma nadrukowanego numeru, kodu CVV i daty ważności. Użytkownicy Apple Card jako dodatkową zachętę do korzystania z karty, dostają moneyback w wysokości do 3 proc. wartości transakcji. Najwyższy zwrot dotyczy transakcji w sklepie Apple.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej debiutu Apple Card

Eksperci zwracają uwagę, że Apple coraz śmielej wchodzi na rynek usług finansowych. Od dawna oferuje już płatności mobilne Apple Pay, które również w Polsce cieszą się rosnącą popularnością. Na wybranych rynkach umożliwia już także przelewy typu P2P a teraz, wraz z Apple Card, wchodzi na rynek kredytowy. Wygląda na to, że banki będą musiały konkurować o klientów nie tylko z fintechami, ale i wielkimi koncernami technologicznymi.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies