Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Card na rynku już w połowie sierpnia? Nieoficjalne informacje Bloomberga

Kartę testują już pracownicy Apple'a i po ostatnich poprawkach technologicznych lada dzień ma ona trafić do klientów

Jak donoszą amerykańskie serwisy technologiczne, powołując się na informacje Bloomberga, karta kredytowa Apple'a (przygotowana we współpracy z bankiem Goldman Sachs) ma pojawić się u pierwszych klientów w połowie sierpnia bieżącego roku. Oznacza to, że już za trzy tygodnie prawdopodobnie będzie można ogłosić oficjalny start Apple Card.

Przeczytajcie także: Apple wprowadza własną kartę kredytową

Według tych informacji karta jest obecnie testowana przez pracowników firmy Apple. Podobno nie obyło się bez tarć z Goldman Sachs, kiedy koncern z Cupertino zażyczył sobie zmian w technologii dostarczonej przez bank. Apple zaprojektowało wygląd karty i jej oprogramowania w telefonie komórkowym. Goldman Sachs jest odpowiedzialny za podstawową infrastrukturę karty, zarządzanie reklamacjami, obsługę danych transakcyjnych i zestawianie informacji do wyciągów miesięcznych.

Cytowany przez serwis Bloomberga rzecznik banku stwierdził, ze jest podekscytowany, że razem z Apple dostarczą produkt, który jak to określił "klienci pokochają". Serwis interpretuje te słowa jako potwierdzenie, iż termin debiutu karty latem, pozostaje niezagrożony.

Przeczytajcie także: Facebook tworzy kryptowalutę Libra

Apple ogłosił w marcu, że karta kredytowa "z jabłkiem" pojawi się właśnie latem tego roku. Ma być najpierw dostępna dla klientów z USA, potem prawdopodobnie z Kanady. Jej użytkownicy będą mogli liczyć na program moneyback, czyli zwrot 1 proc. wydatków na zakupy dokonane za pomocą tradycyjnej karty, 2 proc. za transakcje Apple Pay i 3 proc. przy zakupach produktów lub usług Apple.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies