Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Steve Jobs chciał wprowadzić Apple Card już 15 lat temu. Nie porozumiał się jednak wtedy z dostawcą usług

Takie informacje ujawnia były dyrektor kreatywny Apple, Ken Segall

Jak informuje serwis pymnts.com, pomysł na kartę kredytową Apple, która ma zostać wprowadzona tego lata, istnieje od co najmniej 2004 r. Koncernem zarządzał wtedy Steve Jobs i chciał stworzyć Apple Card w partnerstwie z Mastercardem. Nie spodobały mu się jednak warunki współpracy obu firm i odłożył projekt do szuflady.

Przeczytajcie także: Apple wprowadza własną kartę kredytową

Informacje pochodzą z bloga byłego dyrektora kreatywnego w Apple, Kena Segalla, który był wtedy współpracownikiem Jobsa. Jak pisze, karta miała łączyć cechy produktu płatniczego i lojalnościowego. - W typowym dla siebie stylu Steve chciał zrobić coś innego. Zamiast zbierania punktów promocyjnych albo cashback, klientom proponowano by darmową muzykę. Za zakupy klient dostawałby punkty iPoint, które wymieniałby na utwory w iTunes - napisał Segall.

Ponoć koncern wymyślił wtedy już nawet slogany reklamowe typu: "Kup balony, weź Zeppelin", "Kup szminkę, weź KISS". - Niestety, karta Apple nie ujrzała światła dziennego. Steve pracował nad stworzeniem partnerstwa z organizacją Mastercard, ale najwyraźniej nie mógł uzyskać warunków, których się spodziewał, więc "wyciągnął wtyczkę" - ujawnił były dyrektor kreatywny w Apple.

Przeczytajcie także: Jest konkret w sprawie Apple Pay dla klientów Revoluta

Przypomnę - Apple ogłosił w marcu, że latem tego roku zaoferuje Apple Card użytkownikom swoich urządzeń w USA. Będzie to karta kredytowa z logo Mastercard wydawana wspólnie z bankiem Goldman Sachs. Ma być wirtualna, ale będzie można zamówić także jej tradycyjną wersję w tytanowym wydaniu. Coś z pomysłów Jobsa sprzed 15 lat jednak zostało. Karta ma mieć moneyback, użytkownicy mają otrzymywać 2 proc. zwrotu od każdej transakcji lub 3 proc., jeśli wydatek zostanie zrealizowany w sklepie Apple.

Źródło: pymnts.com

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies