Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pocztowy się nie patyczkuje. Kolejne podwyżki cen, tym razem dla klientów prowadzących firmy

Ogłoszone właśnie zmiany w cenniku dla jednoosobowych przedsiębiorców obejmują także posiadaczy kont w EnveloBanku

Bank Pocztowy opublikował właśnie nowy cennik swoich usług kierowanych do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Zmiany dotyczą także klientów posiadających rachunki w EnveloBanku – to nowa marka, pod którą Pocztowy oferuje usługi elektroniczne. Co ciekawe ogłoszone właśnie podwyżki to druga tego rodzaju decyzja Pocztowego w ostatnich tygodniach. Wcześniej bank zdecydował się na podniesienie cen klientom indywidualnym, o czym mogliście przeczytać w tekście Zmiany w EnveloBanku: płatności Blik, podwyżki opłat i ujemne oprocentowanie konta oszczędnościowego.

Przeczytajcie także: Ruszyła fala podwyżek cen w bankach z Polski

Natomiast wśród aktualnie ogłoszonych podwyżek, które mają wejść w życie w sierpniu, wymienić trzeba: wzrost opłaty za przelew wewnętrzny zlecony w placówce lub przez contact center z 5 zł na 10 zł, przelew natychmiastowy zlecany w każdym kanale kontaktu – z 10 na 20 zł, przelew SWIFT – z 0,25 proc. (min. 25 zł, maks. 200 zł) na 0,3 proc., (min. 30 zł, maks. 300 zł), ustanowienie lub zmianę zlecenia stałego i polecenia zapłaty w placówce – z 5 zł na 10 zł i wpłatę gotówki realizowaną w placówce – z 5 zł na 10 zł.

Ponadto klienci EnveloBanku muszą pogodzić się ze zmianą zasad korzystania z firmowej karty debetowej. Aktualnie kosztuje to 7 zł miesięcznie, ale opłata jest warunkowa – można jej uniknąć wydając kartą bezgotówkowo min. 300 zł miesięcznie. Wedle nowych zasad opłata zostanie obniżona do 5 zł miesięcznie. Będzie ona jednak bezwarunkowa, zatem przedsiębiorcy nie będą mogli jej uniknąć. Ponadto pojawi się opłata za transakcje bezgotówkowe realizowane poza Europejskim Obszarem Gospodarczym w wysokości 1 proc.

Przeczytajcie także: Trzy kolejne banki zaoferują wkrótce Blika

Wzrosną także koszty czynności bankowych rzadziej wykonywanych przez klientów. I tak sporządzenie aneksu do umowy rachunku kosztuje dziś 50 zł, a będzie kosztować trzy razy więcej, a więc 150 zł, sporządzenie i wysłanie wyciągu w formie papierowej kosztuje dziś 7 zł a będzie kosztować 10 zł plus koszty wysyłki. Do tego opłata za monit podrożeje z 18 zł na 50 zł, a ustanowienie lub odwołanie pełnomocnictwa z 15 na 20 zł.

Jeżeli wierzyć opinii części ekspertów, w najbliższym czasie podwyżki opłat w bankach staną się codziennością. Powodem są sprowadzone do absolutnego minimum stopy procentowe, co utrudnia zarabianie na odsetkach, spodziewany wzrost udziału zepsutych kredytów w portfelu banków, czy rosnące koszty dostosowania się instytucji do regulacji i wymogów. Wydaje się, że proces podnoszenia cen w bankach już się zaczął. Tego rodzaju decyzje podjął nie tylko Pocztowy, ale także mBank czy Citi Handlowy.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies