Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w EnveloBanku: płatności Blik, podwyżki opłat i ujemne oprocentowanie konta oszczędnościowego

Zapowiedziane nowości mają zacząć obowiązywać 1 września bieżącego roku

Należący do Banku Pocztowego EnveloBank opublikował taryfę opłat oraz regulamin usług, jakie mają zacząć obowiązywać jego klientów 1 września bieżącego roku. W dokumentach tych można m.in. znaleźć potwierdzenie ogłoszonej już kilka tygodni temu decyzji o wycofaniu z oferty EnveloKonta, które zostało zastąpione Kontem w Porządku. EnveloKonto pozostanie w obsłudze, a korzystający z niego klienci będą musieli pogodzić się ze wzrostem cen.

I tak korzystanie z bezpłatnego dotąd rachunku, będzie kosztować 7,99 zł. Opłaty będzie można uniknąć posiadając wydaną do niego kartę debetową. Ta obecnie kosztuje 5 zł, ale od wrześnie będzie kosztować już 6,99 zł. Nie zmienią się zasady umożliwiające korzystanie z karty bezpłatnie – to min. 1000 zł miesięcznie wpływów na rachunek oraz co najmniej jedna miesięcznie transakcja bezgotówkowa kartą. Jednocześnie bank obniża z 1,5 zł do 0 zł opłatę od transakcji wypłaty gotówki z placówki bankowej lub pocztowej.

Przeczytajcie także: Ruszyła fala podwyżek w bankach

Ponadto z 0 zł na 2 zł wzrośnie opłata za podjęcie gotówki z bankomatu w kraju lub za granicą, abonament bankomatowy w ramach którego można realizować transakcje bankomatowe podrożeje z 5 na 6,5 zł, zlecany w placówce przelew SEPA – z 2,5 zł na 3 zł, przelew krajowy zlecany za pośrednictwem call center – z 1,5 zł na 2 zł, złożenie dyspozycji na wypadek śmierci – z 7 zł na 9 zł, a zaświadczenie o stanie lokat – z 10 na 13 zł.

Zmiany dotkną także posiadaczy EnveloKonta oszczędnościowego. Przede wszystkim wprowadzona zostanie opłata za korzystanie z rachunku w wysokości 1,99 zł miesięcznie, jeżeli jego posiadacz jednocześnie korzysta ze standardowego EnveloKonta. W przeciwnym wypadku opłata za konto oszczędnościowe będzie wynosić 2,99 zł.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy podnosi opłaty w starych pakietach

To oznacza, że w zasadzie bank wprowadza ujemne oprocentowanie EnveloKonta oszczędnościowego, gdyż standardowe oprocentowanie w jego przypadku wynosić będzie 0,01 proc. w skali roku. Aby odsetki zbilansowały opłatę za rachunek, trzeba by mieć na nim co najmniej 250 tys. zł, a biorąc pod uwagę podatek Belki – jeszcze więcej. Pojawi się także opłata za przelew wewnętrzny w wysokości 10 zł (jeden w miesiącu będzie bezpłatny) oraz za dostarczenie gotówki pod wskazany adres w wysokości 15 zł.

Ogłoszone właśnie regulacje, jakie użytkowników EnveloKonta zaczną obowiązywać we wrześniu, zawierają także informacje na temat nowości w ofercie EnveloBanku. Bank zapowiedział wprowadzenie płatności mobilnych Blik, dodanie możliwości logowania się do aplikacji mobilnej za pośrednictwem biometrii twarzy (FaceID), możliwości wpłacania gotówki we wpłatomatach innych niż Euronetu oraz rezygnację z otwierania rachunku za pomocą przelewu z innego banku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies