Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy wprowadza nowe rachunki i podnosi ceny starych. Zmiany wchodzą w życie we wrześniu

Swoją decyzję instytucja tłumaczy inflacją oraz wzrostem wynagrodzeń

Bank Pocztowy dokonał zmian w regulaminie swoich usług i poinformował, że od 1 września 2020 roku podniesie opłaty za prowadzenie wycofaych właśnie z bieżącej sprzedaży rachunków Bliskie Konto Pocztowe, Pocztowe Konto Aktywny Nestor, Pocztowe Konto Standard oraz Pocztowe Konto Nestor. Opłata wzrośnie z 6,5 zł na 7,99 zł. Bez zmian pozostaną warunki zwalniające z opłat. W przypadku dwóch pierwszych rachunków są to transakcje bezgotówkowe kartami na min. 300 zł. Dla pozostałych kont opłata wynosi 0 zł, jeśli wydano do nich kartę płatniczą.

Przeczytajcie także: TryPay. Nowa marka na polskim rynku usług płatniczych

Jednocześnie Pocztowy podnosi ceny użytkowania karty debetowej dla kont Pocztowe Konto Zawsze Darmowe, Pocztowe Konto Plus, Pocztowe Konto Aktywny Nestor oraz Pocztowe Konto Standard. Do tej pory za kartę trzeba było płacić 5 zł a od września opłata będzie wynosić 6,99 zł.

Pocztowy tłumaczy te zmiany inflacją oraz wzrostem wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Warto przy tym pamiętać, że w ubiegłym tygodniu spółka poinformowała o przygotowaniu nowej oferty dla klientów detalicznych. Od 1 czerwca, czyli już od dzisiaj, można tu założyć Konto w Porządku. W komunikacie poświęconym nowościom bank wspomniał, że jego dotychczasowe rachunki zostaną wycofane z oferty i jednocześnie będą nadal obsługiwane, ale zabrakło informacji o zmianach w ich cenniku.

Przeczytajcie także: W IKO możliwe są doładowania do takich usług jak Netflix czy Spotify

Konto w Porządku występuje w trzech wariantach cenowych. Rachunki będą dostosowane do wieku klienta, a wybór wariantu zostanie dokonany automatycznie po weryfikacji daty urodzenia. Dla najmłodszych klientów (13-25 lat) przygotowano Konto w Porządku Start (rachunek jest darmowy). Klienci między 26 a 64 rokiem życia dostaną Konto w Porządku, które standardowo kosztuje miesięcznie 7,99 zł, ale opłata nie jest naliczana, jeśli zostanie wydana karta debetowa. Natomiast seniorzy w wieku co najmniej 65 lat mogą korzystać z produktu Konto w Porządku Plus. Także i w tym przypadku opłata miesięczna wynosi 7,99 zł, a zwalnia z niej wydanie karty debetowej lub wpływy z ZUS. Szczegóły dotyczące rachunków znajdziecie w tym tekście.

Tymczasem ostatnie obniżki stóp procentowych zafundowane przez Radę Polityki Pieniężnej spowodują spadek przychodów odsetkowych banków. Jednocześnie spodziewany jest wzrost liczby klientów, którzy nie będą w stanie spłacać swoich kredytów w terminie, co ma być wynikiem kryzysu spowodowanego koronawirusem. Wielu specjalistów spodziewa się zatem, że banki zaczną podnosić opłaty i prowizje. Jeśli tak, to wkrótce inne instytucje pójdą w ślady Pocztowego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies