Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wkrótce trzy kolejne banki zaoferują Blika. Ich nazwy zdradzono w sprawozdaniu zarządu firmy za ubiegły rok

Z opublikowanego właśnie dokumentu spółki zarządzającej Blikiem wynika, że z rozwiązania tego wkrótce będą mogli korzystać klienci Idei, KBS i Pocztowego

Zarząd Polskiego Standardu Płatności, spółki zarządzającej systemem płatności mobilnych Blik, w opublikowanym sprawozdaniu z działalności za ubiegły rok zdradził nazwy trzech kolejnych banków, które przystąpiły do systemu Blik. Są to Idea Bank, Krakowski Bank Spółdzielczy oraz Bank Pocztowy. W sprawozdaniu nie ma informacji, kiedy klienci tych instytucji będą mogli zacząć korzystać z Blika, ale można się spodziewać, że stanie się to w najbliższych kwartałach.

Przeczytajcie także: Już wiadomo ile warty jest Blik

Aktualnie z płatności Blikiem korzystać mogą klienci kilkunastu banków działających na polskim rynku. Są wśród nich: Alior, Millennium, Santander, ING, mBank, PKO, Getin, T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Credit Agricole, Pekao oraz spółdzielcze banki z grup SGB i BPS. Instytucje te obsługują zdecydowaną większość klientów indywidualnych w Polsce.

Przeczytajcie także: Więcej płatności mobilych w AppGallery

Natomiast sprawozdanie z działalności za ubiegły rok udostępnione przez PSP zawiera kilka innych ciekawych informacji. Można z niego dowiedzieć się m.in. o tym, że spółka odnotowała w 2019 r. stratę w wysokości 1,6 mln zł. Więcej na ten temat w tekście Podwojenie przychodów i zmniejszenie straty o 90 proc. Dobre wyniki Blika w 2019 r. W innym miejscu zarząd operatora Blika podaje, że za kilkanaście procent udziałów w spółce Mastercard zapłacił ponad 80 mln zł. Więcej na ten temat w tekście 83,3 mln zł. Tyle Mastercard zapłacił za udziały w Bliku. To oznacza, że polska spółka została wyceniona na ponad 583 mln zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies