Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany na Allegro. Niektóre Was ucieszą, ale pojawiają się też nowe opłaty

Platforma wprowadza szereg zmian, m.in. nowe progi kwotowe umożliwiające skorzystanie z Allegro Pay, a także podwyżki prowizji dla sprzedawców

Allegro zapowiedziało, że wkrótce wprowadzi kilka zmian dotyczących m.in. warunków dostaw i płatności. Klientów z pewnością ucieszy, że od 18 lutego z darmowej dostawy kurierem w ramach pakietu Allegro Smart będą mogli skorzystać już przy zamówieniach o wartości 80 zł. Obecnie próg ten wynosi 100 zł. Użytkownicy platformy mogą wybrać spośród pięciu firm kurierskich: DPD, UPS, Poczty Polskiej oraz realizujących dostawy w dniu zamówienia X-press Couriers i Pickpack.

Natomiast mniej entuzjastycznie zapewne zostanie przyjęta wiadomość, że od 8 marca posiadacze "smarta", którzy chcieliby zapłacić za zamówienie przy odbiorze, za skorzystanie z tej opcji zapłacą 3,99 zł. A więc przykładowo, jeśli kupicie przedmioty za 100 zł i zażyczycie sobie dostawy z płatnością przy odbiorze, to kurier pobierze od Was 103,99 zł. Dostawa w ramach pakietu Smart będzie bowiem bezpłatna, ale zostanie Wam naliczona opłata za wybrany sposób płatności.

Przeczytajcie także: Allegro Biznes już działa

Platforma e-commerce informuje również, że od 8 marca obniży próg minimalnej wartości zamówienia dla korzystających z Allegro Pay. W ramach tego programu klienci mogą odroczyć płatność o 30 dni lub podzielić ją na 3, 5, 10 lub 20 miesięcznych rat. Po zmianach będzie można rozłożyć płatność przy zakupach od 300 zł, podczas gdy do tej pory próg wynosił 500 zł. Z kolei odroczenie płatności w przypadku jednorazowej spłaty będzie możliwe już przy zakupach za 30 zł (dotychczas było to 40 zł).

Co ważne, od 19 kwietnia zakupy na platformie zrobią tylko zarejestrowani użytkownicy. Nie będzie już możliwości zamawiania bez logowania. Aby ułatwić rejestrację, Allegro rozpocznie w marcu testy nowego sposobu zakładania konta – przy użyciu telefonu. Do zarejestrowania wystarczy potwierdzenie numeru telefonu poprzez wpisanie kodu z otrzymanej wiadomości SMS.

Przeczytajcie także: Allegro podnosi cenę miesięcznego pakietu Smart

Szykują się też zmiany dla sprzedających. Od 22 marca Allegro wprowadzi nowe wysokości prowizji. Z podwyżkami muszą się liczyć m.in. sprzedawcy przedmiotów z kategorii Dziecko, Uroda, Sport i turystyka. W wybranych działach wzrośnie również dodatkowa prowizja od sprzedaży w ofertach wyróżnionych z 60 proc. na 75 proc. wartości obowiązującej prowizji od sprzedaży.

Z kolei w związku z obniżeniem progu zakupów z dostawą kurierem realizowanych w ramach pakietu Smart platforma postanowiła tymczasowo odciążyć sprzedawców z partycypowania w kosztach dostawy. Dotyczy to jednak tylko zamówień, które dopiero co zostały włączone do programu, czyli tych o wartości od 80 do 99,99 zł. Przypomnijmy, że od stycznia sprzedawca ponosi część kosztu dostawy, jeśli klient korzysta ze "smarta". W przypadku dostaw kurierem Allegro nalicza sprzedawcy 3,99 zł opłaty. Do 7 kwietnia jednak platforma będzie pokrywała cały koszt dostawy w przypadku zamówień poniżej 100 zł.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies