Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro podnosi cenę miesięcznego pakietu Smart. Pojawią się też nowości w Allegro Pay oraz nowy serwis Allegro Biznes

Allegro podnosi cenę miesięcznego pakietu Smart z 8,99 zł na 10,99 zł dla nowych klientów

Allegro wprowadzi w najbliższym czasie szereg zmian dla kupujących i sprzedających. Tych pierwszych z pewnością nie ucieszy, że od 25 stycznia wzrośnie cena pakietu miesięcznego Smart dla nowych klientów – z 8,99 zł na 10,99 zł. Dla kupujących, którzy przed tym terminem zdecydowali się na zakup pakietu miesięcznego i odnawiają płatność co 30 dni, cena pozostanie bez zmian. Nie wzrośnie również koszt pakietu rocznego, za który płaci się 49 zł. Przypomnę, że Smart to abonament, w ramach którego można korzystać z bezpłatnych dostaw zakupów realizowanych na Allegro.

Przeczytajcie także: Allegro zbuduje sieć własnych automatów paczkowych

Platforma wprowadza też kolejne zmiany w liście metod dostawy w ramach Allegro Smart. Od 8 lutego usunięta zostanie metoda Kurier UPS – jeśli klient będzie chciał z niej skorzystać, to będzie musiał pokryć koszt przesyłki, niezależnie od posiadanego pakietu Smart. Darmowa zaś pozostanie metoda Allegro Kurier UPS (do 10 kg), do której sprzedawcy mają dostęp tylko w ramach narzędzia Wysyłam z Allegro.

Ruszy natomiast nowa metoda szybkiej dostawy – kurier PickPack. To ekspresowa forma wysyłki, dzięki której klienci mogą otrzymać zakupy jeszcze tego samego dnia, o ile złożą zamówienie do wskazanej w ofercie godziny. Standardowo kurier pojawia się w godzinach wieczornych, między 18 a 22, ale klient może również wskazać inny dogodny dla siebie przedział czasowy. Na razie ta opcja będzie dostępna tylko dla sprzedających i kupujących z Warszawy.

Przeczytajcie także: Allegro zwróci niesłusznie naliczone opłaty

Kolejna zmiana dotyczy płatności Allegro Pay. Od 8 lutego klienci, którzy przy zakupach za co najmniej 500 zł wybrali jako okres spłaty 30 dni, będą mogli w swoim panelu Allegro Pay zmodyfikować go do 20 miesięcznych rat. Z kolei opcja spłaty w ciągu 30 dni zostanie udostępniona również przy zakupach na kwotę powyżej 1000 zł. Do tej pory z takiej formy finansowania można było korzystać tylko przy zamówieniach poniżej tej wartości.

Gigant e-commerce zapowiada także uruchomienie Allegro Biznes, czyli wersji swojego serwisu dla firm. Jak można przeczytać w zapowiedzi: "Połączy on szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami i narzędziami, dzięki którym obniżysz koszty zakupów firmowych, a jako sprzedający – najlepiej obsłużysz klientów indywidualnych i biznesowych". Kupujący będą mogli liczyć na hurtowe ceny u wybranych sprzedawców i rabaty na cały koszyk. Mają też móc w łatwy sposób porównywać ceny netto od wielu sprzedających, a także korzystać z wydłużonego terminu płatności do 60 dni.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies