Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro zbuduje sieć własnych automatów paczkowych. Konkurencja dla Inpostu ma ruszyć już w marcu 2021 r.

Sieć automatów paczkowych Allegro ma liczyć trzy tys. urządzeń, z czego połowa ma działać już w przyszłym roku

Informację o zaawansowanych pracach Allegro nad własną siecią automatów paczkowych podała agencja Reuters. Jej dziennikarze dotarli do dokumentu, w którym Allegro zaprasza potencjalnych partnerów do dostarczenia trzech tysięcy urządzeń. Połowa z nich miałaby pracować już w 2021 r. a pierwsze – już w marcu przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Nowe zasady potwierdzania transakcji kartą w internecie

Reuters podał, że wśród firm zaproszonych do udziału w zamówieniu znalazł się właściciel największej w Polsce sieci paczkomatów – spółka Inpost, a także potentat na rynku usług kurierskich – firma DHL. Informację o budowie sieci urządzeń paczkowych przez Allegro potwierdziła agencji Reuters osoba zaangażowana w projekt, ale pragnąca zachować anonimowość. Samo Allegro nie udzieliło komentarza w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Nowość w aplikacji Curve

Jak wspomniałem, największą sieć paczkomatów w Polsce ma firma Inpost zarządzana przez Rafała Brzoskę. Spółka jest obecnie operatorem ponad 10 tys. urządzeń i rozwija się w szybkim tempie. Jej udziały kontroluje fundusz Advent International, który prawdopodobnie wkrótce ponownie wprowadzi firmę na giełdę (w przeszłości spółka była już notowana), choć na razie nie wiadomo którą. Wśród podmiotów potencjalnie zainteresowanych przejęciem kontroli nad Inpostem wymienia się m.in. Allegro i Amazon. Zarówno Allegro jak i Inpost działają w branży e-commerce, która zyskuje na znaczeniu dzięki migracji handlu do internetu ze względu na zagrożenie epidemiczne.

Źródło: Reuters

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies