Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Smart dla biznesu. Pierwsze szczegóły programu, który ma trafić do firm jeszcze w tym roku

W ramach abonamentu Smart dla biznesu kupujący będą mogli korzystać z bezpłatnych dostaw zakupów na Allegro

Z wypowiedzi przedstawicieli platformy Allegro wynika, że spółka jeszcze w tym roku zaoferuje nowy program lojalnościowy skierowany do użytkowników firmowych. – Przedsiębiorcy już dziś mogą korzystać z benefitów wynikających z uczestnictwa w programie Allegro Smart, takich samych jak w przypadku klientów indywidualnych. Co więcej, jeśli chcą korzystać z Allegro Biznes, przenosząc konto z prywatnego na firmowe, nie tracą Smarta. Chcemy jednak przygotować dla nich nową ofertę, zawierającą dodatkowe wartości, szczególnie cenne dla przedsiębiorców – mówi serwisowi cashless.pl Ewa Kraińska, odpowiedzialna za rozwój usług finansowych dla firm na Allegro.

Przeczytajcie także: Kłopoty Revoluta w Kanadzie i Polsce

Przypomnę, że Allegro Smart to program, w ramach którego osoby kupujące na platformie mają bezpłatne dostawy do paczkomatu (przy zakupach za min. 40 zł) lub kurierem (przy zakupach za min. 80 zł). Abonament kosztuje 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł za cały rok. Na razie nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za abonament firmowy. – Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tej sprawie. Smart jest dostępny dla wszystkich klientów, także biznesowych, ale pracujemy na uatrakcyjnieniem oferty programu, specjalnie pod klienta biznesowego. Prace trwają i mam nadzieję, że rozszerzony Smart będzie udostępniony klientom biznesowym jeszcze w tym roku – powiedział Piotr Truszkowski, szef Allegro Biznes.

Z wypowiedzi przedstawicieli Allegro wynika, że Smart dla firm zapewni przedsiębiorcom dodatkowe wartości. – Chcemy, żeby podmioty posiadające aktywnego Smarta miały lepsze warunki korzystania z odroczonych płatności, a więc aby mogły odkładać płatność za zakupy na okres dłuższy niż aktualne 60 dni, lub by otrzymywały lepsze warunki cenowe – deklaruje Ewa Kraińska. Smart dla biznesu będzie też umożliwiać zamawianie dostaw na konkretny dzień oraz dostawę paczek wielkogabarytowych.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza konto rodzinne

Przypomnę, że standardowo za odroczenie płatności na Allegro Biznes kupujący płaci od 0,5 proc. kwoty faktury (przy odroczeniu do 21 dni), przez 3 proc. (przy odroczeniu o 45 dni) aż do 4,5 proc. (przy odroczeniu o 60 dni). Dodatkowa prowizja za brak płatności w terminie określonym na fakturze wynosi 0,07 proc. za każdy dzień opóźnienia. Prowizję w wysokości 0,5 proc. płaci także sprzedający.

Przedstawiciele Allegro chwalą się także wzrostem zainteresowania platformą dla firm. Obecnie znajduje się na niej 120 mln ofert od ok. 100 tys. sprzedawców. Operator platformy nie podaje liczby kupujących ani wartości zrealizowanych transakcji. Deklaruje jednak, że każdego tygodnia kupujących przybywa bardzo dynamicznie i można ich liczyć w tysiącach. Przybywa też ofert, z których można skorzystać przy pomocy odroczonych płatności – obecnie jest ich ok. 40 mln. Wkrótce na Allegro Biznes oferty wystawiać będą mogli także sprzedawcy z zagranicy, których na Allegro jest już kilkanaście tysięcy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies