Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Już 6 tys. firm zgłosiło się po darmowy terminal do Polski Bezgotówkowej

Program, który uruchomiono zaledwie pięć tygodni temu, cieszy się dużym zainteresowaniem przede wszystkim przedsiębiorców z sektora handlu i usług

Około 6 tys. przedsiębiorców przystąpiło do programu Polska Bezgotówkowa w ciągu pierwszych pięciu tygodni jego funkcjonowania – poinformowała dzisiaj fundacja nadzorująca jego realizację. Dodała, że wśród zainteresowanych darmowymi terminalami są przede wszystkim firmy z sektora handlu i usług.

– Tak duża liczba podpisanych umów w krótkim czasie pokazuje, że zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże. Tym bardziej, że dla agentów rozliczeniowych był to przede wszystkim okres wdrażania platformy obsługującej program. Do końca 2018 roku planujemy zainstalowanie 100 tysięcy terminali – powiedział Mieczysław Groszek, prezes fundacji Polska Bezgotówkowa.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa chwali się udanym startem

Przypominam, że do programu mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcieliby przyjmować płatności bezgotówkowe, a którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie akceptowali ich w swoich punktach handlowo-usługowych. Jeśli zdecydują się przystąpić do programu, fundacja pokryje koszty związane z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz obsługą płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy. Jeden detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale, w tym jeden terminal mPOS.

Przeczytajcie także: 300 zł od BGŻ BNP Paribas i terminal od Elavonu

O terminale można się starać u uczestniczących w programie agentów rozliczeniowych, w oddziałach niektórych banków oraz online. Do programu przystąpiły następujące instytucje: Alior, BPS, eCard, Elavon, eService, First Data Polska, ING Bank Śląski, mBank, PayTel, Pekao, Polskie ePłatności, PKO BP, Planet Pay oraz SIX Payment.

Fundacja Polska Bezgotówkowa została powołana w lipcu 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visę oraz Mastercarda. Dzięki realizowanemu przez nią programowi w Polsce w ciągu dwóch, trzech lat ma zostać zainstalowanych około pół miliona nowych terminali płatniczych.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Piotr Dziubak

Sekretarz redakcji
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 729 artykułów

Inne artykuły tego autora:

RTS-y wreszcie opublikowane. Wytyczne zaczną obowiązywać we wrześniu 2019 r.

Ale banki będą musiały udostępnić środowiska testowe dla fintechów sześć miesięcy wcześniej

Kasia Siwek przestaje kierować biurem prasowym Grupy Idea Banku

Siwek chciałaby się teraz zająć projektami z obszaru finansów i nowych technologii

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego myśli o dokręceniu regulacyjnej śruby fintechom?

W piątek nadzór bankowy UE przedstawił mapę drogową wprowadzenia większej kontroli nad działaniami technologiczno-finansowych startupów

Braintri, Efigence oraz Bank Śląski na Finovate w Londynie. Sprawdźcie, co pokazały firmy z Polski. Relacja Cashless

Tym razem reprezentanci Polski wrócili z Finovate bez wyróżnień, ale wrażenie pozostawili dobre. Wśród prezentowanych projektów przeważały rozwiązania dla banków

Nowości od Ubera. Usługa Select już dostępna w Łodzi i aglomeracji śląskiej

Liczba przejazdów zamawianych za pomocą tej aplikacji w 2017 r. wzrosła kilkukrotnie w obu tych miejscach

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Najczęściej czytane

IgoriaCard wreszcie startuje. Od dziś możecie ją mieć za 30 zł

Dostępna jest także wirtualna wersja karty za 15…

Zmiany w PKO. Awanse Macierzyńskiego i Wałacha

Reorganizacja, która pociągnęła za sobą zmiany personalne w…

Cashless na Youtube

ECcynqbM-54
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.