Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa chwali się udanym startem terminalizacji: podpisano już 500 umów z akceptantami

W ramach programu w ciągu kilku najbliższych lat zainstalowanych ma zostać ponad pół miliona urządzeń POS

Podczas zakończonej przed chwilą konferencji prasowej fundacja Polska Bezgotówkowa przedstawiła zasady uruchomionego właśnie programu rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce. Jak powiedział wiceprezes fundacji Zbigniew Wiśniewski, w ramach projektu oferowane są przez rok bezpłatne terminale płatnicze. Po tym czasie uczestnicy programu mają płacić za korzystanie z usług operatora terminali płatniczych na zasadach komercyjnych, znanych już w momencie przystępowania do programu. Więcej na temat warunków uczestnictwa w programie możecie przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: Oto szczegóły programu Polski Bezgotówkowej

Są już pierwsi beneficjanci programu. Podczas konferencji zaprezentowano film z udziałem przedsiębiorcy, który przystąpił do projektu. To właściciel punktu handlowego na bazarze, na warszawskim Gocławiu. Film ten możecie znaleźć tutaj. Jak powiedzieli przedstawiciele fundacji, do dziś podpisano już 500 umów z firmami zainteresowanymi korzystaniem z bezpłatnego terminala płatniczego. Zdaniem wiceprezesa fundacji Pawła Widawskiego realizacja programu może pozwolić na zainstalowanie około pół miliona nowych urządzeń POS w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat.

W dzisiejszej konferencji wziął udział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński. Jak powiedział, obecnie Polacy mają w kieszeniach, szufladach i pod poduszkami ok. 190 mld zł gotówki. – Pieniądze te nie pracują. Gdyby udało się je zainwestować, moglibyśmy spodziewać się przyspieszenia wzrostu rozwoju gospodarczego o 1 pkt. proc. Nie stanie się to bez rozwoju obrotu bezgotówkowego. Dziś wielu przedsiębiorców nie akceptuje płatności elektronicznych przez niewiedzę. Program fundacji pozwoli tę barierę wyeliminować – powiedział Tadeusz Kościński.

Przeczytajcie także: Jest nowa strona Polski Bezgotówkowej

Natomiast Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich dodał, że działalność Polski Bezgotówkowej to odpowiedź na prośby środowiska bankowego, które od lat starało się bezskutecznie o przyjęcie programu rozwoju obrotu bezgotówkowego. – Przez lata to się nie udawało. Cieszę się, że w resorcie przedsiębiorczości znalazły się osoby, które pomogły to zrobić teraz – powiedział prezes ZBP.

Do dziś do programu instalacji bezpłatnych terminali przystąpiło sześć instytucji, a więc eCard, eService, First Data Polcard, ING, PayTel i PKO BP. Kolejni, w tym Elavon i IT Card, mają podpisać umowy z fundacją. W ramach kooperacji z firmami IT Card i First Data terminale oferować będą także banki spółdzielcze z grup BPS i SGB.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies