Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto opaska, która zamieni zegarek Pebble w narzędzie do płatności mobilnych

Ma być dostępna już latem tego roku za równowartość 89 dolarów

Opaska Pagare wykorzystuje technologię NFC, która pozwala na komunikację zbliżeniową. Antena NFC zostanie umieszczona w opasce, podobnie jak tzw. bezpieczny element do przechowywania danych karty płatniczej. Opasce towarzyszyć będzie aplikacja umożliwiająca zarządzanie kartami z poziomu smartwatcha.

Przeczytajcie także: Ciekawy pomysł od LG. Chcą wprowadzić płatności mobilne bez smartfona

Opaska ma być zintegrowana z zegarkiem Pebble i zostanie wyposażona w port USB. Dzięki niemu Pagare umożliwi dodatkowo ładowanie zegarka bez konieczności posiadania przy sobie specjalnej ładowarki. Gadżet może zostać wyposażony także w dodatkowe funkcje wykorzystujące technologię NFC. Może więc współpracować z systemem kontroli dostępu w biurowcu, dzięki czemu można przechodzić przez bramki bezpieczeństwa w pracy zbliżając Pebble z opaską zamiast korporacyjnej karty.

Pomysłodawca opaski Pagare – startup Fit Pay zakłada, że płatności nie będą wymagały autoryzacji PIN-em. Ten, ze względów bezpieczeństwa, będzie za to potrzebny w momencie zakładania zegarka na rękę oraz przy włączaniu funkcji płatniczej. Warte podkreślenia jest to, że zegarek Pebble z opaską Pagare działać będą bez konieczności połączenia ze smartfonem. Umożliwią więc płatności bez posiadania przy sobie komórki.

Przeczytajcie także: Już 50 tys. klientów PKO BP płaci dzięki chmurze

Pomysłodawcy zapewniają, że Pagare umożliwi wgranie na zegarek Pebble każdej karty debetowej czy kredytowej. Nie wiadomo, w jaki sposób będzie się to odbywać oraz czy będzie do tego potrzebna zgoda banku albo organizacji płatniczej.

Aktualnie Fit Pay zbiera fundusze na realizacje projektu za pomocą platformy crowdfundingowej Kickstarter. Według zapowiedzi pierwsze paski do Pebble będzie można nabyć na przełomie czerwca i lipca tego roku. Jeden egzemplarz ma kosztować 89 dolarów.

Źródło i fot.: Kickstarter

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies