Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karty zbliżeniowe oparte na blockchain? Deloitte twierdzi, że już takie ma i działają

Rozwiązanie ma szanse zostać produkcyjnie wdrożone w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W Wielkiej Brytanii właśnie zakończono testy

Deloitte, jedna z czterech największych na świecie firm doradczych, włącza się w rozwój technologii blockchain. Jak podaje serwis EconoTimes instytucja nawiązała współpracę z londyńskim startupem SETL i przy jego udziale opracowała system kart zbliżeniowych, funkcjonujących z wykorzystaniem łańcucha bloków (blockchain).

Przeczytajcie także: Giełda Bitcurex nadal leży

Zgodnie z doniesieniami zagranicznych mediów 100 użytkowników kart – klientów brytyjskiego Metro Bank, z powodzeniem płaciło przy pomocy nowego rozwiązania. Potwierdzenie ich tożsamości odbywało się za pomocą Deloitte's Smart Identity, który umożliwia przechowywanie zaszyfrowanych danych klienta. System wykorzystujący łańcuch bloków pośredniczył pomiędzy rachunkiem konsumenta a rachunkiem sprzedawcy a transakcja była rozliczana w czasie rzeczywistym.

Przedstawiciele obu zaangażowanych w projekt podmiotów podkreślają, że pomimo tego iż transakcja realizowana przy pomocy ich rozwiązania odbywa się z wykorzystaniem technologii blockchain, to między rachunkami klienta i właściciela sklepu nie jest transferowana kryptowaluta tylko prawdziwe pieniądze, które można wypłacić z banku w postaci gotówki. Zakończone powodzeniem testy pozwalają mieć nadzieję, że do produkcyjnego wdrożenia nowego rozwiązania może dojść już w przyszłym roku.

Przeczytajcie także: Za kawę już możecie płacić kryptowalutą

Technologia blockchain to dla branży finansowej wielka szansa i zagrożenie jednocześnie. Zresztą nie tylko dla tej branży a dla wielu funkcjonujących biznesów. Czy wyobrażacie sobie na przykład sieć społecznościową, z której mógłby korzystać każdy jej członek, a która jednocześnie nie byłaby niczyją własnością? Łańcuch bloków daje potencjalnie możliwość stworzenia takiego rozwiązania. Ciekawe czy Facebook już myśli, jak się przed czymś takim obronić.

Źródło: EconoTimes

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies