Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za espresso lub latte możecie już zapłacić Bitcoinami w 80 kawiarniach w Poznaniu i Warszawie

Kryptowalutę akceptują lokale biorące udział w projekcie Rebel

Jeżeli nie korzystacie jeszcze z Bitcoina, ale zastanawialiście się nad tym, czy by nie spróbować, to teraz jest bardzo dobry moment. Przy pomocy tej cyfrowej waluty możecie zapłacić za kawę w jednym z ponad 80 lokali biorących udział w projekcie Rebel. W jego ramach zrzeszyło się ponad 80 kawiarni (70 w Warszawie i 12 w Poznaniu), które przy pomocy niestandardowych działań chcą się promować i konkurować z dużymi sieciami.

Przeczytajcie także: To może być konkurencja dla Bitcoina

Rebel umożliwia płatności za kawę specjalnymi punktami, które przechowuje się np. w aplikacji mobilnej na urządzeniach z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Punkty z kolei można kupić płacąc kartą bankową, pay by linkiem a od niedawna także Bitcoinem. Rebel współpracuje przy tym z firmą InPay, która pozwala przedsiębiorcom akceptować transakcje tą najbardziej znaną na świecie kryptowalutą.

Najtańszy pakiet Rebel (6 punktów) kosztuje 14 zł. Można za to kupić na przykład 3 kawy espresso (jedna kawa to 2 punkty). Jednak jeżeli zdecydujecie się zasilić aplikację płacąc za pakiet Bitcoinami, dostaniecie nie 6 a 7 punktów. Przy droższych pakietach bonus będzie jeszcze większy. Np. najdroższy pakiet 50 punktów o wartości 99 zł, przy płatności Bitcoinami zostanie powiększony o 5 punktów ekstra.

Przeczytajcie także: Unia chce rejestrować użytkowników kryptowalut

Choć Bitcoin daje swoim użytkownikom wiele korzyści, np. natychmiastowe i praktycznie bezkosztowe transakcje, to jego popularność w Polsce i na świecie jest wciąż ograniczona. Wydaje mi się, że problemem jest mała sieć akceptacji, nieznajomość zalet waluty wśród konsumentów i przedsiębiorców oraz zła sława, której przydają jej cyberprzestępcy chętnie się w niej rozliczając.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies