Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawy pomysł LG. Chcą wprowadzić płatności mobilne bez smartfona

W ten sposób koncern chce odróżnić się od Apple Pay i Samsung Pay

O tym, że Koreańczycy pracują nad rozwiązaniem płatniczym LG Pay, wiadomo od jakiegoś czasu, choć jak dotąd do publicznej wiadomości przedostało się niewiele informacji na jego temat. Teraz do mediów wyciekła ciekawostka – elementem systemu ma być karta LG Pay White Card. Wiadomo o niej tyle, że ma wyglądać podobnie jak tradycyjna karta płatnicza i spełniać również jej funkcje, takie jak zapłata w terminalu czy wypłata pieniędzy z bankomatu.

Przeczytajcie także: Ford uruchomi płatności FordPay

Nie będzie to jednak zwykły plastik, jaki nosicie dziś w portfelu. White Card ma być urządzeniem elektronicznym z wbudowaną niewielką baterią wymagającą ładowania. W zamierzeniach LG nowe rozwiązanie ma zastąpić użytkownikowi wszystkie karty płatnicze, z jakich na co dzień korzysta. Można będzie je wgrać na urządzenie i wybierać, której karty chce się aktualnie użyć.

Ze zdjęcia, które wyciekło do netu, wynika, że na powierzchni karty znajdować się będą interaktywne elementy umożliwiające nawigację między kartami oraz niewielki wyświetlacz ciekłokrystaliczny wskazujący m.in. poziom naładowania baterii. Nie mogę niestety opublikować zdjęcia karty, ale jest ono dostępne na stronie źródłowej tutaj.

Przeczytajcie także: Polski Portfel, nowy gracz na rynku aplikacji płatniczych

Taki sposób działania płatności LG ma odróżniać je od konkurencji, czyli Apple Pay, Samsung Pay i Android Pay. Wszystkie te mobilne rozwiązania płatnicze wymagają posiadania smartfonów obsługujących aplikację.

Koreańczycy wyprodukowali do tej pory 50 tysięcy sztuk LG Pay White Card. Więcej szczegółów na temat działania aplikacji LG Pay koreański koncern ujawni prawdopodobnie na corocznych targach Mobile World Congress, które rozpoczynają się pod koniec lutego w Barcelonie.

Źródło: Tech Times

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies