Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ford uruchomi płatności FordPay

Nie tylko producenci smartfonów i oprogramowania wchodzą w segment płatniczy. Teraz przyszła kolej na koncerny motoryzacyjne

Już w kwietniu amerykańscy użytkownicy urządzeń mobilnych będą mogli zainstalować przygotowaną przez Forda aplikację o nazwie FordPass. Dzięki niej będą mogli zdalnie uruchamiać samochód, blokować drzwi, sprawdzać stan paliwa, itp. Aplikacja umożliwi też znalezienie wolnego miejsca na parkingu, sprawdzenie gdzie parkowanie będzie najtańsze i uwaga, płatność za postój dzięki funkcji FordPay.

Przeczytajcie także: Płatności HCE wystartowały w IKO

Dla zwiększenia funkcjonalności FordPass koncern podjął współpracę z wypożyczalnią samochodów FlightCar. Dzięki temu korzystając z apki użytkownik będzie mógł w trakcie podróży zarezerwować i wypożyczyć auto, za co oczywiście będzie mógł zapłacić bezpośrednio ze smartfona. Z informacji upublicznionych już przez producenta samochodów można wnioskować, że źródłem pieniądza dla usługi będzie wirtualna portmonetka bądź karta bankowa.

Wiadomo, że korzystanie z FordPass ma być bezpłatne, i to zarówno dla właścicieli pojazdów marki Ford jak i innych marek. Ford zaproponuje też użytkownikowi program lojalnościowy. Płacący będzie nagradzany punktami za różne czynności, choćby za samą rejestrację, a także za zakupy w punktach partnerskich, takich jak np. fastfoody McDonald's.

Przeczytajcie także: W Millennium wypłaty Blikiem wciąż bez prowizji

FordPass najpierw, czyli już w kwietniu, ma być dostępny na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Później oferta pojawi się również w innych krajach w Europie, Ameryce Południowej (Brazylia) i w Azji (Chiny).

Źródło: NFC World

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies