Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lista MIP-ów coraz dłuższa. Właśnie trafiły na nią IdoPayments i Hotpay B2B

IdoPayments to firma oferująca pod nazwą IdoPay usługi płatnicze zintegrowane z platformami IdoSell i IdoBooking

Na listę małych instytucji płatniczych trafiły dwie nowe firmy. To spółki IdoPayments oraz Hotpay B2B. W rezultacie w rejestrze znajdują się już 94 aktywne podmioty.

Przeczytajcie także: Rośnie grono fintechów z dostępem do danych bankowych

IdoPayments to firma oferująca pod nazwą IdoPay usługi płatnicze zintegrowane z platformami IdoSell i IdoBooking. Płatności internetowe są wbudowane w systemy obu platform, dzięki czemu użytkownicy panelów sklepowych i bookingowych mogą je wykorzystywać do prowadzonej przez siebie działalności, bez konieczności podpisywania umowy z zewnętrznym dostawcą podobnych usług płatniczych. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że IdoSell nawiązało współpracę z PayPo i wprowadziło do IdoPay płatności odroczone. Dzięki temu klienci ponad 6 tys. sklepów korzystających z usług tego dostawcy systemów e-commerce mogą za swoje zakupy płacić z opóźnieniem nawet 30-dniowym.

Z kolei druga ze spółek to podmiot zarejestrowany w grudniu ubiegłego roku. Choć samo Hotpay B2B jest – jak widać – firmą młodą, to powiązane z nią podmioty działają na rynku płatniczym już od dłuższego czasu. Prezesem tej ulokowanej w Andrychowie spółki jest Kamil Karcz, przewodzący również firmom Hotpay oraz ePłatności. Jak można się dowiedzieć ze strony Hotpay, spółka oferuje kompleksową obsługę płatności internetowych, m.in. w zakresie przelewów pay by link, płatności Blikiem czy kartą, a także paysafecard oraz direct billing. Swego czasu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o kłopotach, z którymi borykały się andrychowskie spółki: dwa lata temu ePłatności trafiły na listę ostrzeżeń publicznych KNF.

Przeczytajcie także: Więcej wymogów dla MIP-ów

IdoPayments oraz Hotpay B2B to kolejne firmy, które uzyskały status małej instytucji płatniczej. Tylko w zeszłym tygodniu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że wpisane do rejestru zostały Wonga, Autokonto oraz My Płacimy. A niewiele wcześniej na listę trafiło TipMe. Ogółem KNF zezwolił na działanie w charakterze małej instytucji płatniczej już 99 podmiotom, ale pięć z nich z różnych powodów zostało wykreślonych z rejestru.

Fot. freepik.com/snowing

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies