Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lista MIP-ów coraz dłuższa. Właśnie trafiły na nią IdoPayments i Hotpay B2B

IdoPayments to firma oferująca pod nazwą IdoPay usługi płatnicze zintegrowane z platformami IdoSell i IdoBooking

Na listę małych instytucji płatniczych trafiły dwie nowe firmy. To spółki IdoPayments oraz Hotpay B2B. W rezultacie w rejestrze znajdują się już 94 aktywne podmioty.

Przeczytajcie także: Rośnie grono fintechów z dostępem do danych bankowych

IdoPayments to firma oferująca pod nazwą IdoPay usługi płatnicze zintegrowane z platformami IdoSell i IdoBooking. Płatności internetowe są wbudowane w systemy obu platform, dzięki czemu użytkownicy panelów sklepowych i bookingowych mogą je wykorzystywać do prowadzonej przez siebie działalności, bez konieczności podpisywania umowy z zewnętrznym dostawcą podobnych usług płatniczych. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że IdoSell nawiązało współpracę z PayPo i wprowadziło do IdoPay płatności odroczone. Dzięki temu klienci ponad 6 tys. sklepów korzystających z usług tego dostawcy systemów e-commerce mogą za swoje zakupy płacić z opóźnieniem nawet 30-dniowym.

Z kolei druga ze spółek to podmiot zarejestrowany w grudniu ubiegłego roku. Choć samo Hotpay B2B jest – jak widać – firmą młodą, to powiązane z nią podmioty działają na rynku płatniczym już od dłuższego czasu. Prezesem tej ulokowanej w Andrychowie spółki jest Kamil Karcz, przewodzący również firmom Hotpay oraz ePłatności. Jak można się dowiedzieć ze strony Hotpay, spółka oferuje kompleksową obsługę płatności internetowych, m.in. w zakresie przelewów pay by link, płatności Blikiem czy kartą, a także paysafecard oraz direct billing. Swego czasu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o kłopotach, z którymi borykały się andrychowskie spółki: dwa lata temu ePłatności trafiły na listę ostrzeżeń publicznych KNF.

Przeczytajcie także: Więcej wymogów dla MIP-ów

IdoPayments oraz Hotpay B2B to kolejne firmy, które uzyskały status małej instytucji płatniczej. Tylko w zeszłym tygodniu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że wpisane do rejestru zostały Wonga, Autokonto oraz My Płacimy. A niewiele wcześniej na listę trafiło TipMe. Ogółem KNF zezwolił na działanie w charakterze małej instytucji płatniczej już 99 podmiotom, ale pięć z nich z różnych powodów zostało wykreślonych z rejestru.

Fot. freepik.com/snowing

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies