Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Powstaje TipMe, aplikacja do przekazywania napiwków. Spółka zyskała właśnie status małej instytucji płatniczej

Użytkownicy TipMe będą mogli przekazywać napiwki m.in. za pomocą Apple Pay i Google Pay

W prowadzonym przez KNF rejestrze małych instytucji płatniczych pojawił się 89. podmiot. To zarejestrowana w Białymstoku spółka Tipme (nazwa spółki nieco różni się od nazwy aplikacji, którą będzie oferować). Rozwijana przez spółkę apka TipMe – jak sama nazwa wskazuje – ma służyć do przekazywania napiwków.

Przeczytajcie także: Klik-24 został MIP-em. To już 88. podmiot w rejestrze

Prace nad aplikacją jeszcze trwają, natomiast docelowo ma ona być dostępna na telefony z systemami iOS i Android. Za pomocą TipMe użytkownicy będą mogli bezgotówkowo przekazywać napiwki wybranym przez siebie pracownikom restauracji. Wystarczy, że zeskanują kod QR w restauracji lub po prostu wyszukają ją na liście. Następnie wybiorą osobę, której chcą w ten sposób podziękować, wskażą kwotę i wyślą pieniądze – środki będzie można przekazać kelnerowi, przez którego było się obsługiwanym, ale i np. kucharzowi.

Transakcję będzie można zlecić zarówno jeszcze podczas wizyty w lokalu, jak i po wyjściu. Twórcy TipMe zapewniają, że do dyspozycji użytkowników będą wszystkie popularne metody płatności, w tym Apple Pay i Google Pay. Za przekazanie napiwku będzie pobierana prowizja, której wysokość będzie można znaleźć w zakładce Tabela opłat w aplikacji.

Przeczytajcie także: Nowe obowiązki dla MIP-ów

Domyślnie płatności będą anonimowe, natomiast użytkownik będzie mógł zmienić to w ustawieniach. Oprócz napiwku będzie można zostawić również komentarz z podziękowaniem lub z uwagami do kelnera czy kucharza. Pieniądze trafią do pracowników restauracji zaraz po ich wysłaniu przez klienta.

Nad usprawnieniami w zakresie bezgotówkowego przekazywania napiwków pracują również inne firmy. W ostatnim czasie w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o naklejkach z kodem QR i tagiem NFC, które ułatwiają prowadzenie zbiórek na różne cele, ale mogą również służyć właśnie do nagradzania kelnerów. Podobny pomysł miał także portal zrzutka.pl, który pracuje nad "kartami wpłatniczymi", umożliwiającymi przekazywanie pieniędzy bez pośrednictwa terminala płatniczego. Rozwiązanie zaproponowane przez Tipme wydaje się jednak dużo bardziej kompleksowym narzędziem. W szczególności umożliwia przekazywanie napiwków w dowolnym momencie, a także ich personalizację, ponieważ wpłatami zarządzać się będzie za pomocą aplikacji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies