Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To będzie odwrócenie roli karty. Ma służyć nie do płatności, tylko do przyjmowania wpłat jak terminal płatniczy

Nad rozwiązaniem pracuje serwis zrzutka.pl, a jego karty wpłatnicze mają być dostępne już w I kw. 2021 r.

Serwis crowdfundingowy zrzutka.pl prowadzi prace nad kartami wpłatniczymi. Mają one umożliwić łatwe, bezgotówkowe rozliczenia, bez konieczności posiadania terminala płatniczego. Jak podaje Rzeczpospolita, rozwiązanie ma zostać wprowadzone na rynek w I kw. nadchodzącego roku.

Przeczytajcie także: Duży wzrost liczby płatności Apple Pay i Google Pay

Aby przekazać komuś środki za pośrednictwem karty wpłatniczej, będzie trzeba zbliżyć do niej telefon z włączonym NFC lub zeskanować znajdujący się na niej kod QR. Spowoduje to automatyczne przejście do wpłaty, której można dokonać, wybierając spośród m.in. takich metod jak Blik, błyskawiczne płatności czy karta.

Właściciel przygotowanej przez zrzutka.pl karty wpłatniczej będzie mógł zgromadzone na niej pieniądze w każdej chwili przelać na swój rachunek, gdzie powinny się znaleźć w ciągu kilku minut od zlecenia wypłaty. Prawdodpodobnie wpłacający będą musieli korzystać z przeznaczonej do tego aplikacji lub będą przekierowywani w przeglądarce swojego telefonu do strony z bramką płatniczą. Natomiast na razie w opisie rozwiązania serwis crowdfundingowy o tym nie wspomina.

Przeczytajcie także: Zobaczcie datkomat Mastercarda, Caritas i PeP

Twórcy zakładają, że karty wpłatnicze mogłyby być wykorzystywane przez usługodawców czy drobnych sprzedawców prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, którzy uważają, że posiadanie terminala płatniczego nie jest w ich sytuacji uzasadnione. Rozwiązanie mogłoby też służyć do przyjmowania napiwków, gdy klient nie ma przy sobie gotówki, a skorzystanie z terminala należącego do restauracji nie jest możliwe. W ten sposób można by również wpłacać np. datki w kościele albo rozliczać się w gronie znajomych.

Fot. Zrzutka.pl

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies