Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP ma już 1,8 mln aktywnych użytkowników Blika, ING – ponad milion. Nowe dane cashless.pl za III kw. 2020 r.

Łącznie analizowane przez cashless.pl banki miały w ubiegłym kwartale już 6,2 mln klientów aktywnie korzystających z Blika

Z danych zebranych przez cashless.pl wynika, że dziewięć spośród największych banków na polskim rynku, miało w III kw. 2020 r. 6,219 mln klientów korzystających z Blika. Tyle osób wykonało za pomocą polskiego systemu płatności mobilnych przynajmniej jedną dowolnego rodzaju transakcję Blikiem w okresie lipiec – wrzesień bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Klienci BNP Paribas mogą korzystać z pięciu różnych płatności mobilnych

To oznacza, że w ciągu kwartału liczba "blikowiczów" wzrosła o ponad pół miliona, a w ciągu roku – o niemal 2,2 mln. Co ważne, w rzeczywistości klientów banków korzystających z systemu zarządzanego przez Polski Standard Płatności jest zapewne jeszcze więcej. Wynika to z faktu, że wciąż nie wszystkie instytucje upubliczniają swoje statystyki dotyczące użytkowników Blika. Mowa o takich instytucjach jak Getin, BPS czy Alior.

Przeczytajcie także: Blik z rekordami w czasie święta zakupów

Bankiem, który może pochwalić się największą liczbą klientów korzystających z Blika, jest PKO BP – w III kw. 2020 r. miał ich już ponad 1,8 mln. Co ciekawe liczbę miliona "blikowiczów" przekroczył w ubiegłym kwartale drugi bank, czyli ING, a trzeciemu, czyli mBankowi, zabrakło do tego dziesięciu tysięcy. Poniżej aktualne dane z poszczególnych banków w porównaniu z II kw. 2020 r. i III kw. ubiegłego roku.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies