Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przerwy w dostępie do systemu Express Elixir w ten weekend. Utrudnienia dotyczą również użytkowników Blika

Przerwy w dostępie do przelewów ekspresowych w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę mają związek z pracami technicznymi prowadzonymi przez KIR

W nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę (20-22 listopada) nastąpi przerwa w pracy systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir. KIR, będący operatorem systemu, zaplanował bowiem na ten weekend prace modernizacyjne.

Przeczytajcie także: Alior zapowiada długą przerwę w dostępie do usług

W tym czasie system nie będzie przetwarzał przelewów natychmiastowych, a także międzybankowych przelewów na telefon w ramach Blika. Prace zaplanowano na godziny nocne, a poszczególne banki będą informować swoich klientów o konkretnych godzinach niedostępności przelewów, w zależności od specyfiki działania ich własnych systemów.

Przeczytajcie także: mBank umożliwi zlecanie przelewów bez autoryzacji

Express Elixir to system rozliczeń międzybankowych, który przekazuje komunikaty płatnicze przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, także w dni ustawowo wolne od pracy. Umożliwia on natychmiastowe przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach oraz wykonywanie przelewów na telefon, inicjowanych w ramach systemu Blik. Rozwiązanie KIR-u cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że w samym październiku w systemie Express Elixir rozliczono ponad 6 mln transakcji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies