Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przerwy w dostępie do systemu Express Elixir w ten weekend. Utrudnienia dotyczą również użytkowników Blika

Przerwy w dostępie do przelewów ekspresowych w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę mają związek z pracami technicznymi prowadzonymi przez KIR

W nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę (20-22 listopada) nastąpi przerwa w pracy systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir. KIR, będący operatorem systemu, zaplanował bowiem na ten weekend prace modernizacyjne.

Przeczytajcie także: Alior zapowiada długą przerwę w dostępie do usług

W tym czasie system nie będzie przetwarzał przelewów natychmiastowych, a także międzybankowych przelewów na telefon w ramach Blika. Prace zaplanowano na godziny nocne, a poszczególne banki będą informować swoich klientów o konkretnych godzinach niedostępności przelewów, w zależności od specyfiki działania ich własnych systemów.

Przeczytajcie także: mBank umożliwi zlecanie przelewów bez autoryzacji

Express Elixir to system rozliczeń międzybankowych, który przekazuje komunikaty płatnicze przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, także w dni ustawowo wolne od pracy. Umożliwia on natychmiastowe przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach oraz wykonywanie przelewów na telefon, inicjowanych w ramach systemu Blik. Rozwiązanie KIR-u cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że w samym październiku w systemie Express Elixir rozliczono ponad 6 mln transakcji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies