Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior zapowiada długą przerwę w dostępie do usług. Ma to związek z likwidacją marki T-Mobile Usługi Bankowe

Po połączeniu klienci TMUB będą mogli korzystać z pełnego portfolio usług Alior Banku

Alior poinformował o dłuższej niż zwykle przerwie w dostępie do niektórych usług. Klienci muszą się spodziewać utrudnień w ostatni weekend listopada: od godz. 23:00 w sobotę 28.11.2020 roku do godz. 19:00 w niedzielę 29.11.2020 roku. W tym czasie nastąpi połączenie oddziału T-Mobile Usługi Bankowe z Alior Bankiem, o którym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl we wrześniu 2020 roku. Proces będzie polegał na przeniesieniu produktów z TMUB do systemów informatycznych Aliora.

Przeczytajcie także: Brytyjski regulator ostrzega przed fintechem Lanistar

Bank zastrzega w komunikacie, że klienci obu instytucji podczas przerwy technicznej będą mogli korzystać z kart płatniczych. Z ich pomocą wypłacą pieniądze z bankomatów, zapłacą w sklepie, ale też w internecie. Działać będą także wpłatomaty. Niedostępna będzie jednak opcja sprawdzania salda w bankomatach. Na czas integracji systemów wyłączona zostanie bankowość internetowa, także w wersji mobilnej. Klienci muszą przygotować się na to, że nie skorzystają z platform do wymiany walut, Blika czy szybkich płatności internetowych.

Przeczytajcie także: Google zaprezentowało aplikację Google Pay kolejnej generacji

Instytucja radzi, by ważne przelewy użytkownicy zlecili z wyprzedzeniem. Przed wspomnianym terminem klienci TMUB powinni także zapoznać się z instrukcją logowania do bankowości elektronicznej Alior Banku – łatwo znaleźć ją w bankowości internetowej. Po integracji korzystanie z systemu T-Mobile Usługi Bankowe nie będzie możliwe, klienci zaczną korzystać z usług Aliora, do którego zostaną przeniesione m.in. historia operacji, zlecenia stałe, limity i kody PIN kart płatniczych, wyciągi czy historia wiadomości. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Koniec T-Mobile Usługi Bankowe. Jak będzie wyglądała przeprowadzka do Aliora?

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies