Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
To było do przewidzenia. Alior i T-Mobile kończą współpracę przy projekcie T-Mobile Usługi Bankowe

Marka T-Mobile Usługi Bankowe zniknie z rynku, a jej produkty zostaną przeniesione do systemu Aliora

Alior poinformował przed chwilą o zakończeniu współpracy z firmą T-Mobile przy projekcie T-Mobile Usługi Bankowe. Marka ta wkrótce zniknie z rynku. Natomiast klienci, którzy korzystają z produktów i usług TMUB, zyskają dostęp do pełnej oferty Aliora. Z dotychczasowych kanałów obsługi mogą korzystać do 28 listopada bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Ważna informacja dla klientów Aliora ze SKOK Jaworzno

Przeniesienie produktów TMUB do systemu Aliora nastąpi automatycznie. Wszyscy klienci oddziału T-Mobile Usługi Bankowe otrzymają listy lub wiadomości e-mail z informacją o zakończeniu współpracy obu partnerów wraz ze szczegółami związanymi z migracją produktów. Od 29 listopada będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku. W październiku br. w dotychczasowym systemie otrzymają szczegółową instrukcję pierwszego logowania do bankowości Aliora.

Przeczytajcie także: Ponad pół miliarda złotych straty Aliora

Tego, że Alior zakończy współpracę z T-Mobile przy wspólnym projekcie bankowym można było się spodziewać. Od jakiegoś czasu wiadomo, że tego rodzaju kooperacje w Polsce nie sprawdzają się. Świadczyć o tym może m.in. historia innego tego typu projektu, czyli Orange Finanse, prowadzonego wspólnie przez francuski telekom i mBank. Projekt ten zakończył się w ubiegłym roku. Okazało się, że choć Orange Finanse miało sporo klientów, to ich aktywność w korzystaniu z usług finansowych OF nie uzasadniała kontynuowania tego projektu.

Wycofanie marki T-Mobile Usługi Bankowe oznacza ostateczny koniec projektu Sync, czyli zakładanego jeszcze za czasów Wojciecha Sobieraja, legendarnego już prezesa Aliora, banku dla nowoczesnych i mobilnych klientów. TMUB utworzono właśnie na bazie banku Sync. Na razie nie wiadomo, czy ten sam los, co TMUB, czeka też podobny rumuński projekt Aliora i niemieckiego telekomu. – Ogłoszona dzisiaj decyzja dotyczy tylko polskiego projektu TMUB. Projekt ten i rumuński są od siebie całkowicie niezależne i nie należy łączyć dzisiejszej decyzji z projektem w Rumunii – czytam w odpowiedzi biura prasowego Aliora na moje pytanie w tej sprawie.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies