Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koniec T-Mobile Usługi Bankowe. Jak będzie wyglądała przeprowadzka do Aliora?

W trakcie migracji należy zachować ostrożność - oszuści mogą spróbować wykorzystać tę sytuację

Od 29 listopada klienci TMUB będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku, o czym mogliście już przeczytać w serwisie cashless.pl. Wynika to z zakończenia współpracy między bankiem, a operatorem sieci komórkowej. Przeniesienie produktów tej marki do systemów Aliora nastąpi automatycznie. Dzisiaj bank podał więcej szczegółów na temat migracji.

Przeczytajcie także: Zakupy w Kauflandzie zrobicie bez wychodzenia z domu

Najważniejsza informacja jest taka, że wszystkie numery rachunków bankowych nie ulegną zmianie. To samo dotyczy kodu SWIFT stosowanego przy przelewach zagranicznych. Kredyty zaciągnięte w T-Mobile Usługi Bankowe należy spłacać na ten sam numer rachunku, co dotychczas. Zmianie ulegnie natomiast system bankowości internetowej – zniknie ten znany z TMUB, a w jego miejsce pojawi się Alior Online. Jeżeli nie korzystacie z tego serwisu, w październiku powinniście otrzymać instrukcję pierwszego logowania do bankowości Aliora.

Do nowego serwisu zostaną przeniesione m.in. historia rachunków, zlecenia stałe, szablony płatności, polecenia zapłaty czy powiadomienia o zdarzeniach na rachunkach. Od 29 listopada nie będzie dostępna także aplikacja mobilna T-Mobile Usługi Bankowe. W jej miejsce pojawi się apka Alior Mobile, którą można pobrać w sklepach Google Play i App Store. Osoby, które korzystają w ramach TMUB z Profilu Zaufanego, będą musiały aktywować go ponownie w Alior Online. To samo dotyczy Blika i szybkich płatności internetowych PayU.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja w aplikacji Transferwise. Pomaga zarządzać własnym budżetem

Po 29 listopada br. klienci TMUB będą mogli korzystać ze wszystkich placówek Alior Banku. Możliwy będzie także kontakt telefoniczny oraz listowny z instytucją. Warto podkreślić, że migracja stwarza pewne możliwości dla oszustów. Dlatego należy zachować czujność przy okazji przechodzenia np. do nowego serwisu internetowego. Danych logowania i haseł Alior Online nie można podawać np. osobom, które będą się podawać za pracowników banku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies