Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir z kolejnym rekordem. KIR prezentuje najnowsze dane z systemów rozliczeniowych

Liczba transakcji w systemie Express Elixir w październiku przekroczyła 6 mln

KIR zaprezentował dane dotyczące swoich systemów rozliczeniowych w październiku 2020 roku. Wynika z nich m.in., że w umożliwiającym realizację przelewów natychmiastowych rozwiązaniu Express Elixir rozliczono 6,19 mln transakcji o wartości 6,1 mld zł. To pierwszy miesiąc od początku istnienia usługi, kiedy liczba rozliczonych transakcji przekroczyła 6 mln. Dla porównania: w październiku 2019 roku w systemie zrealizowano 2,7 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 4,29 mld zł. Zanotowano zatem wzrosty o odpowiednio 129 i 42 proc.

Przeczytajcie także: Worldline sfinalizowało przejęcie Ingenico

Opublikowane dane wskazują, że podstawowy system Elixir w październiku przetworzył 173,55 mln transakcji o łącznej wartości ponad 521 mld zł. W październiku 2019 roku zrealizowano 171 mln transakcji o wartości 515,3 mld zł. Tym samym w ujęciu rocznym zarówno liczba transakcji, jak i ich wartość wzrosły o 1 proc. Najwięcej transakcji w tym systemie przetworzono 12 października: 14,32 mln. Ich łączna wartość wyniosła 25,5 mld zł.

Przeczytajcie także: Kolejny ubezpieczyciel sięga po blockchain

Z kolei w systemie Euro Elixir w październiku 2020 roku rozliczono 3,04 mln transakcji o łącznej wartości 15,33 mld euro. Rok wcześniej przetworzono 3,58 mln transakcji o wartości 19,72 mld euro. Na przestrzeni roku ich liczba zmniejszyła się o 15 proc., a wartość spadła o 22 proc. Warto jednak przypomnieć, że w listopadzie 2019 roku ING oraz przejęty przez BNP Paribas Raiffeisen Polbank zrezygnowały z rozliczania przelewów walutowych za pomocą Euro Elixir.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies