Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Alior Banku i TMUB nie poszaleją w black weekendową niedzielę. Zakupy internetowe utrudni niedostępność bankowości elektronicznej

Klienci Aliora i T-Mobile Usług Bankowych od godz. 23 w sobotę do godz. 19 w niedzielę nie będą mogli m.in. realizować płatności Blik ani pay by link

Już w ten weekend nastąpi integracja systemów T-Mobile Usługi Bankowe z Alior Bankiem. Jak mogliście przeczytać w serwisie cahsless.pl, klienci obu instytucji mogą się spodziewać utrudnień w korzystaniu z usług bankowych od godz. 23 w sobotę do godz. 19 w niedzielę. Przerwa w dostępie do bankowości może pokrzyżować plany tym, którzy zamierzali skorzystać z trwającego właśnie black weekendu i wybrać się na zakupy internetowe.

Przeczytajcie także: Koniec T-Mobile Usługi Bankowe

Przypominamy, że w tym czasie klienci Alior Banku nie będą mogli korzystać z żadnego systemu bankowości elektronicznej – nie będzie działać bankowość internetowa Alior Online, aplikacja Alior Mobile, aplikacja Alior Giełda ani bankowość internetowa BusinessPro. Nie będzie można korzystać z popularnych w sklepach online płatności internetowych pay by link (Płacę z Alior Bankiem). Klienci nie będą mogli również dokonywać transakcji Blikiem.

Będzie można natomiast płacić kartą w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych oraz w internecie. Klienci wypłacą również środki z bankomatu, a także wpłacą we wpłatomacie, tyle że operacja ta zostanie zaksięgowana z opóźnieniem. Pełna lista ograniczeń znajduje się na stronie internetowej banku.

Instytucja radzi, by podczas przerwy technicznej płacić kartami lub gotówką, a zakupy w sklepach internetowych z wykorzystaniem usługi pay by link zrealizować wcześniej lub później – po przerwie technicznej. Prosi również, by klienci – w miarę możliwości – zlecili zawczasu wszystkie ważne przelewy.

Przeczytajcie także: Alior udostępnia w aplikacji parkingi i bilety

Takich samych utrudnień mogą się spodziewać klienci TMUB, przy czym w ich przypadku możliwość korzystania z systemu bankowości internetowej i mobilnej T-Mobile Usługi Bankowe nie zostanie już przywrócona. Po zapowiadanej przerwie technicznej otrzymają oni dostęp do systemów Alior Banku.

To właśnie przeniesienie danych klientów TMUB do systemu Aliora jest przyczyną weekendowej niedostępności serwisów bankowych. Zmiana ta wynika z połączenia oddziału T-Mobile Usługi Bankowe z Alior Bankiem, o którym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl we wrześniu tego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies