Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior jako piąty bank udostępnia w aplikacji bilety i parkingi. Zapowiada wdrożenie Autopay

Wcześniej płatności za bilety trafiły do aplikacji Santandera, PKO BP, BNP Paribas i Millennium

Alior Bank wprowadził do swojej aplikacji mobilnej funkcję kupowania biletów komunikacji miejskiej i wnoszenia opłat za parkowanie. Są one dostępne dzięki współpracy z operatorem aplikacji moBiLET, który obejmuje swoim zasięgiem ponad 100 miast w Polsce. By aktywować usługę, należy na ekranie logowania wybrać "Bilety i parkingi", zalogować się do aplikacji mobilnej, kliknąć "Włącz usługę", a następnie zaakceptować regulamin.

Przeczytajcie także: Curve z licencją Banku Litwy

Aby zapłacić za przejazd transportem publicznym, użytkownicy Alior Mobile nie muszą logować się do aplikacji. Wystarczy, że wybiorą miasto, przewoźnika i rodzaj biletu. Aktywny bilet jest dostępny również offline, dzięki czemu pasażerowie mogą okazać go do kontroli, nawet jeśli utracą połączenie z internetem.

Z kolei kierowcy mogą wygodnie i bezpiecznie zapłacić za parking, bez konieczności korzystania z parkometru. A do tego w bankowej apce zapłacą za faktyczny czas parkowania – aplikacja pozwala w zależności od potrzeb przedłużyć lub skrócić wcześniej zadeklarowany czas postoju. Za szybą auta powinna się znajdować informacja o korzystaniu z usługi moBiLET.

Przeczytajcie także: Jakdojade wprowadza płatności za bilety SKM

– W Alior Banku chcemy ułatwiać klientom dostęp do usług, z których korzystają codziennie. Zgodnie z naszym celem strategicznym, dążymy do stworzenia w aplikacji Alior Mobile ekosystemu usług pozabankowych – mówi Kaja Krasowska-Suchan, menedżer zespołu biznesowego bankowości internetowej i mobilnej w Aliorze. Bank zapowiada, że wkrótce udostępni użytkownikom apki kolejne usługi, takie jak np. Autopay do automatycznych płatności za przejazd przez autostrady.

Alior jest piątym bankiem na polskim rynku, który umożliwił w swojej aplikacji kupowanie biletów komunikacji miejskiej i wnoszenie opłat za parkowanie aut w centrach miast. Wcześniej podobne usługi znalazły się w ofercie BNP Paribas, Millennium, PKO BP i Santandera. Natomiast za autostrady można płacić w aplikacjach Millennium, ING, Pekao, PKO BP i EnveloBank.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies