Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Curve reaguje na brexit. Fintech właśnie dostał licencję od Banku Litwy

Curve jest kolejnym brytyjskim fintechem po Revolucie, który w związku z brexitem zdecydował zabezpieczyć się licencją uzyskaną w Wilnie

Bank Litwy poinformował dziś o udzieleniu firmie Curve licencji instytucji pieniądza elektronicznego. Zgodnie z wydanym przez litewski nadzór zezwoleniem Curve może m.in. realizować transakcje płatnicze, oferować usługi wypłat gotówki, wydawać instrumenty płatnicze, a także świadczyć usługi inicjowania płatności, informacji o rachunku i wymiany walut. Litewska spółka Curve Europe UAB może działać na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej do płatności ratalnych od Curve

Curve to brytyjski fintech bardzo dobrze znany także w Polsce. Spółka oferuje aplikację mobilną, z którą można powiązać kartę dowolnego wydawcy, na przykład banku. Następnie można nimi płacić za pośrednictwem karty wydanej przez Curve. W rezultacie za pomocą jednej karty można realizować transakcje z rachunków wielu różnych kart. Curve oferuje także szereg płatności mobilnych jak Apple Pay czy Google Pay. Dzięki temu klienci takich banków jak Pekao, PKO BP czy Millennium mogą korzystać z Google Pay, choć instytucje te nie oferują tych płatności.

Przeczytajcie także: W aplikacji Revolut pojawiły się karty kredytowe

Curve nie jest pierwszym brytyjskim fintechem, który licencją na Litwie zabezpiecza się na wypadek bezumownego brexitu. Wcześniej podobnie zrobił na przykład Revolut, który uzyskał w Wilnie nie tylko licencję instytucji pieniądza elektronicznego, ale także bankową. Kilka dni temu spółka zaczęła zapraszać klientów z Polski do przenoszenia swoich rachunków płatniczych na bankowe.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies