Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik zbliżeniowy już tuż, tuż... ING wprowadza go właśnie do regulaminu swoich usług

W nowym regulaminie ING, który zacznie obowiązywać w sierpniu, bank wprowadza zapisy dotyczące zbliżeniowego Blika

Wczoraj klienci ING otrzymali z banku informację o nowym regulaminie usług, jaki zacznie obowiązywać 16 sierpnia. Zawiera on kilka zmian, w tym dwie, na które warto zwrócić uwagę. Pierwsza dotyczy nowej funkcji w aplikacji mobilnej. Mowa o możliwości realizacji płatności Blikiem przy wykorzystaniu technologii zbliżeniowej.

Przeczytajcie także: Blik już oficjalnie w aplikacji Orlen Pay

O tym, że Blik chce umożliwić użytkownikom płatności zbliżeniowe w sklepach stacjonarnych, wiadomo niemal od początku istnienia tego systemu. Początkowo jednak problemem był brak dostępu do technologii. Rozwiązanie znane z kart bezstykowych i zbliżeniowych płatności mobilnych takich jak Apple Pay czy Google Pay to patenty zastrzeżone przez największe organizacje płatnicze na świecie. Nowe możliwości dla Blika w tym obszarze pojawiły się dopiero, gdy zarządzająca nim spółka nawiązała strategiczną współpracę z Mastercardem.

Kilka tygodni temu sfinalizowano formalnie kapitałowe wejście Mastercarda do operatora Blika, czyli do spółki Polski Standard Płatności. Wciąż nie wiadomo, ile amerykańska organizacja zapłaciła, by stać się jednym z siedmiu udziałowców PSP. Wiadomo natomiast, że jednym z efektów tego wejścia będzie udostępnienie transakcji zbliżeniowych Blikiem. Aby móc wprowadzić je do oferty, poszczególne banki muszą przeprowadzić odpowiednie wdrożenia technologiczne. Fakt, że ING wprowadza w swoim regulaminie zapisy regulujące zasady zbliżeniowego Blika, może sugerować, że instytucja jest już bliska zakończenia prac nad tą usługą. Co nie musi oczywiście oznaczać, że już 16 sierpnia z nowej funkcji będzie można korzystać.

Przeczytajcie także: Klienci ING wypłacą gotówkę smartfonem zblilżeniowo

Jak dotąd nie sprecyzowano, w jaki sposób zbliżeniowy Blik będzie działać, szczególnie jeśli bank, tak jak ING, oferuje już szereg innych mobilnych płatności zbliżeniowych, np. Google Pay czy HCE. Z informacji serwisu cashless.pl wynika, że klienci otrzymają zbliżeniowego Blika jako jedną z opcji mobilnych płatności bezstykowych i będą mogli decydować, czy ma być domyślnym narzędziem do bezstykowych płatności smartfonem. Zasady korzystania z usługi w każdym banku oferującym Blika mogą się jednak różnić. Przedstawiciele Mastercarda zapewniali także podczas jednej z konferencji prasowych, że zbliżeniowy Blik będzie dostępny dla użytkowników smartfonów z systemem iOS – będą mogli go dodać do Walleta jako kartę Mastercard Blik.

Natomiast w regulaminie ING, jaki ma zacząć obowiązywać 16 sierpnia, znalazłem jeszcze jeden interesujący zapis mówiący o możliwości wykonywania z sytemu Moje ING online przelewów z rachunków w innych bankach. ING już umożliwia za pośrednictwem swojego serwisu podgląd historii transakcji na rachunkach u konkurentów. Wygląda na to, że wkrótce idąc śladem Millennium umożliwi także zlecanie operacji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies