Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay, Google Pay i Blik już oficjalnie w aplikacji Orlenu. Orlen Pay oferuje też parę innych funkcji

Orlen podaje, że w ciągu roku pięciokrotnie wzrosła liczba użytkowników apki. Z Orlen Pay ma korzystać już 200 tys. osób

PKN Orlen opublikował komunikat, w którym poinformował o nowościach, na jakie mogą liczyć użytkownicy aplikacji Orlen Pay. Część z nich jest Wam już znana – w serwisie cashless.pl mogliście o nich przeczytać ponad dwa tygodnie temu. Apka pozwala na korzystanie z płatności Apple Pay, Google Pay oraz Blik. Wśród nowych funkcji znalazła się także możliwość korzystania ze zniżek Karty Dużej Rodziny.

Przeczytajcie także: Orlen udostępnił nową aplikację mobilną: Orlen Charge

Koncern naftowy zaznacza w swoim komunikacie, że od momentu udostępnienia aplikacji (wrzesień 2018 roku) zrealizowano z jej pomocą blisko 700 tys. transakcji na łączną kwotę prawie 95 mln zł. W ciągu roku liczba użytkowników Orlen Pay wzrosła o 500 proc. i obecnie z programu korzysta blisko 200 tys. osób. Firma przekonuje, że to zasługa m.in. wprowadzania do apki nowych rozwiązań.

Oprócz dodatkowych opcji w zakresie płatności, umożliwiono korzystania ze zniżek Karty Dużej Rodziny oraz karty Biznes Tank. Użytkownik ma też dostęp do historii transakcji czy zbierania punktów VITAY. Spółka wspomina, że nowością jest także opcja dodania kilku numerów rejestracyjnych do jednego konta.

Przeczytajcie także: Płatności mobilne w Polsce. Kto i co oferuje?

Aplikacja Orlen Pay pozwala płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, poprzez zeskanowanie znajdującego się na nim kodu QR. Wcześniej należy się zarejestrować i dodać kartę płatniczą z odblokowaną możliwością płatności internetowych. Apka dostępna jest na smartfony z iOS oraz Androidem. Działa na wszystkich stacjach koncernu w Polsce. Klient w wybranych placówkach może także zdalnie zapłacić za skorzystanie z myjni samoobsługowej czy płyn do spryskiwaczy lub do dezynfekcji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies