Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Orlen udostępnił nową aplikację mobilną. Orlen Charge w przyszłości umożliwi płatności za ładowanie samochodów

Orlen Charge to kolejna już aplikacja na smartfony oferowana przez Polski Koncern Naftowy

W sklepach Google Play i App Store pojawiła się niedawno apka Orlen Charge. Polski Koncenn Naftowy udostępnił ją kierowcom poruszającym się samochodami elektrycznymi. Z pomocą programu można m.in. znaleźć stacje ładowania (na mapie lub na liście). Użytkownik otrzyma informacje na temat dostępności złączy w czasie rzeczywistym, a także ich mocy. Dzięki temu łatwiej będzie np. zaplanować dłuższą podróż.

Przeczytajcie także: Aplikacja Symmetrical pozwala wcześniej odebrać wynagrodzenie

Wśród funkcji Orlen Charge warto zwrócić uwagę na monitorowanie bieżącej sesji ładowania oraz ich historię. Program udzieli też informacji na temat dodatkowych usług oraz produktów dostępnych przy konkretnej stacji ładowania. To są dobre informacje. Po stronie tych gorszych, z punktu widzenia kierowców, należy zapisać wprowadzenie cennika – Orlen będzie kasował za ładowanie elektryków na jego stacjach. Orlen Charge ma pozwalać uiszczać opłaty z tego tytułu. Więcej informacji na temat nowej apki znajdziecie w serwisie green-news.pl.

Przeczytajcie także: W Katowicach za parkowanie będzie można zapłacić kartą i aplikacją

Warto przypomnieć, że Orlen oferuje już kierowcom kilka innych aplikacji, w tym Orlen Pay. Jej podstawową funkcją jest możliwość płacenia za paliwo bez konieczności podchodzenia do kasy. Wystarczy zeskanować kod QR z dystrybutora, a płatność zostanie wliczona w ciężar rachunku karty podpiętej do aplikacji. Firma niedawno zaktualizowała program i dodała do niego nowe opcje. Znalazły się wśród nich m.in. możliwość płacenia za skorzystanie z myjni (na wybranych stacjach) czy biometryczne logowanie.

Fot. Wikipedia/Rakoon CC BY SA 3.0

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies