Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości w Orlen Pay. Teraz apka umożliwia nie tylko tankowanie, ale i napełnianie spryskiwacza czy wizytę na myjni

Najnowsza wersja Orlen Pay wzbogaca też funkcjonalność aplikacji o logowanie biometryczne

W markecie Google Play (w App Store jeszcze nie widzę) możecie znaleźć aktualizację aplikacji Orlen Pay, która zawiera nowe funkcje warte uwagi. Na razie nie ma jeszcze jednak integracji z cyfrowymi portfelami Apple Pay i Google Pay oraz możliwości płatności Blikiem, co zostało niedawno zapowiedziane w nowym regulaminie Orlen Pay.

Przeczytajcie także: Orlen zapowiada nowości w aplikacji Orlen Pay

Natomiast wśród nowych usług, które już w aplikacji zostały udostępnione, znalazła się przede wszystkim opcja płatności za zakupy produktów innych niż paliwo a dostępnych na podjeździe, takich jak np. płyn do spryskiwaczy. Od teraz na wybranych stacjach Orlen Pay pozwoli także zapłacić za skorzystanie z myjni. Dodatkowo najnowsza aktualizacja aplikacji wprowadza też możliwość biometrycznego logowania (odcisk palca a w wersji na iOS także FaceID), opcję dodania kilku numerów rejestracyjnych, a także obsługi rabatów Biznes Tank i Karty Dużej Rodziny.

Przeczytajcie także: Duży wzrost zainteresowania Orlen Pay

Podstawową funkcją aplikacji Orlen Pay jest możliwość płatności za paliwo tankowane na stacjach Orlenu, bez konieczności podchodzenia do kasy. Użytkownik skanuje kod QR znajdujący się na dystrybutorze i płaci w ciężar rachunku karty podpiętej do apki. Kilka tygodni temu Orlen opublikował nowy regulamin swojej aplikacji, w którym zapowiedziano wiele nowości, w tym te wdrożone dzisiaj. Wygląda na to, że na inne, w tym przede wszystkim na możliwość korzystania z "pay"-ów i Blika, trzeba jeszcze poczekać.

Fot. Flickr/Babij CC BY-SA 2.0

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies