Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości w Orlen Pay: Apple Pay i Blik już dostępne w aplikacji na iPhone’y

Na razie nie wiadomo, kiedy podobne funkcje znajdą się w aplikacji Orlen Pay na urządzenia z systemem Android

Czytelnicy cashless.pl donoszą, że mogą już korzystać z płatności mobilnych Apple Pay i Blik w aplikacji Orlen Pay. Informację na ten temat opublikował także serwis myapple.pl. W biurze prasowym Polskiego Koncernu Naftowego staram się dowiedzieć, czy nowa usługa dostępna jest już dla wszystkich użytkowników. Gdy to mi się uda, zaktualizuję ten, bądź napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: Nowości w aplikacji Orlen Pay, np. płatność za myjnię

Natomiast fakt, że Orlen zamierza do swojej aplikacji płatniczej wdrożyć nowe narzędzia wiadomo od wielu tygodni. W marcu PKN opublikował nowy regulamin, z którego wynikało, że w aplikacji Orlen Pay pojawią się nowe płatności, w tym Apple Pay, Blik i Google Pay a także parę innych funkcji. W ubiegłym miesiącu zaś pojawiły się aktualizacje Orlen Pay, które przyniosły pierwsze nowości zaanonsowane w regulaminie. Ale rzeczonych płatności jeszcze tam nie było.

Przeczytajcie także: Apple Pay i Google Pay pojawią w apce Orlenu

Jak pisze myapple.pl, aby skorzystać z Apple Pay w aplikacji Orlenu należy zeskanować QR kod z dystrybutora, a następnie wybrać Apple Pay. Wśród dostępnych opcji płatniczych jest także obciążenie bezpośrednie rachunku karty powiązanej z aplikacją Orlen Pay albo Blik. Natomiast w aplikacji koncernu paliwowego na urządzenia z Androidem wciąż możliwości korzystania z Google Pay nie widzę. O przewidywany termin udostępnienia funkcji dopytuję biuro prasowe PKN.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies