Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci ING będą mogli wypłacać gotówkę zbliżeniowo smartfonami i zegarkami. Nowa usługa już od niedzieli

ING umożliwi mobilne transakcje bankomatowe użytkownikom kart Visa dodanych m.in. do Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay

Na zbliżający się weekend ING zaplanował przerwę techniczną, w trakcie której wprowadzi kilka udogodnień dla swoich klientów. Najciekawszym z nich będzie możliwość zbliżeniowego wypłacania gotówki z bankomatów smartfonami i smartwatchami. Już od najbliższej niedzieli klienci będą mogli realizować tego rodzaju transakcje za pomocą kart dodanych do takich portfeli jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz za pomocą aplikacji Moje ING mobile z płatnościami HCE.

Przeczytajcie także: ING wprowadza nową aplikację dla firm

Z informacji kierowanej przez ING do klientów wynika, że nowa opcja będzie dotyczyć na razie wyłącznie użytkowników kart Visa dodanych do wymienionych wyżej portfeli. Bank nie podaje czy, a jeżeli tak to kiedy, usługa trafi również do posiadaczy kart Mastercard. Zapytałem o to biuro prasowe ING. Gdy otrzymam odpowiedź – zaktualizuję tekst.

Przeczytajcie także: Twisto przygotowuje się do rezygnacji z plastiku

Co ciekawe aktualnie już większość banków pozwala na zbliżeniowe wypłaty gotówki z bankomatów przy pomocy urządzeń mobilnych. Tak przynajmniej wynika z informacji biur prasowych banków zebranych przez cashless.pl do raportu Bankowość mobilna i płatności mobilne w Polsce 2019 r. Wedle nich ING jest wśród trzech instytucji spośród czołówki, które takiej usługi nie oferują. Oprócz niego są to jeszcze Citi Handlowy i PKO BP. W przypadku Millennium wypłaty zbliżeniowe są możliwe wybranymi kartami.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies