Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rozszerzenie funkcji zakładania rachunku przez selfie w ING. Teraz usługa dostępna także na Androidzie

Wcześniej ING umożliwił zakładanie rachunku przez aplikację na urządzeniach z iOS

ING Bank Śląski poinformował o udostępnieniu usługi zakładania rachunku przez aplikację mobilną na urządzeniach z systemem Android. W procesie tym wykorzystywana jest tzw. wideoweryfikacja, czyli potwierdzanie tożsamości klienta za pośrednictwem kamery smartfona. Wcześniej ING wprowadził tego typu usługę do aplikacji na telefony z systemem operacyjnym iOS.

Przeczytajcie także: Nest reaktywuje wideoweryfikację

Aby założyć rachunek przez wideoweryfikację w ING, należy pokazać do kamery telefonu obie strony swojego dowodu osobistego, a następnie podczas selfie wykonać kilka ruchów głową. W procesie tym bank wykorzystuje biometrię – porównuje rysy twarzy użytkownika z tymi widniejącymi na fotografii w dowodzie tożsamości. Założenie rachunku jest potwierdzane w kilka godzin, najpóźniej w następnym dniu roboczym. Login do swojej bankowości klient dostaje w wiadomości SMS, a kartę dostarcza kurier na wskazany adres.

Przeczytajcie także: mBank będzie wspierać firmy w transformacji na e-commerce

ING jest kolejnym bankiem na polskim rynku, który w ostatnim czasie zaoferował usługę zakładania rachunków przez aplikację mobilną. Wcześniej pojawiła się ona w ofercie m.in. Millennium i BNP Paribas, a pod koniec ubiegłego roku – Credit Agricole. Jeszcze wcześniej wdrożyły ją takie banki jak Pekao i Santander oraz mBank i Nest. Dwie ostatnie instytucje następnie wstrzymały możliwość zakładania kont przez smartfony, ale Nest w ubiegłym tygodniu przywrócił tę usługę.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies