Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao chwali się wdrożeniem w Białymstoku. Karta zamiast biletu w autobusach

To pierwsze wdrożenie Pekao z obszaru smart city w Polsce

Bank Pekao pochwalił się przed chwilą w komunikacie prasowym swoim udziałem w pierwszym projekcie z obszaru smart city, sfinalizowanym kilka dni temu w Białymstoku. Chodzi o nowy system płatności za bilety komunikacji miejskiej. W serwisie cashless.pl mogliście o tym przeczytać w ubiegłym tygodniu, w tekście W Białymstoku już nie muszą drukować biletów autobusowych. Wystarczy karta płatnicza.

Przeczytajcie także: Białystok wdraża nowy system biletowy

Pekao pisze, że system wdrożony w stolicy Podlasia powstał przy współpracy z firmami Pixel i APDU oraz wsparciu organizacji płatniczych Mastercard i Visa. Dzięki niemu przejazd można opłacić zbliżeniowo w jednym z kilkuset mobilnych biletomatów, zainstalowanych na pokładach wszystkich autobusów miejskich w Białymstoku. Nie trzeba przy tym drukować papierowego biletu, gdyż w razie kontroli wystarczy do czytnika kontrolerskiego przyłożyć kartę lub smartfon, którym opłaciło się przejazd.

Przeczytajcie także: Nowy system biletowy już działa w Tychach

Białystok jest kolejnym dużym, polskim miastem, które wdrożyło nowoczesny system opłat za przejazdy komunikacją miejską. Wcześniej podobne rozwiązanie uruchomiono m.in. we Wrocławiu i Budgoszczy (tu przy udziale operatora terminali First Data Polska), a niedawno w Tychach, gdzie za wdrożenie odpowiadała m.in. firma Polskie ePłatności. Testy lub przygotowania do wdrożenia nowoczesnych systemów biletowych trwają w wielu innych miastach, m.in. w Trójmieście czy Lublinie.

Okiem eksperta

Cieszymy się, że wspólnie z Bankiem Pekao możemy rozwijać w Białymstoku innowacyjne rozwiązanie bezgotówkowe dla podróżujących komunikacją miejską. Dzisiaj Polacy coraz częściej wybierają płatności bezgotówkowe, a szczególnie te zbliżeniowe – szybkie, łatwe i bezpieczne. Od teraz pasażerowie białostockiej komunikacji miejskiej mogą opłacić przejazd bezpiecznie i wygodnie swoją kartą płatniczą, którą zazwyczaj każdy ma przy sobie.

Bartosz Ciołkowski
Dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe
KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies