Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W Białymstoku już nie muszą drukować biletów autobusowych. Wystarczy karta płatnicza

Nowy system, składający się z 255 biletomatów zainstalowanych we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej, działa od wczoraj

Władze Białegostoku poinformowały o uruchomieniu wczoraj nowego systemu opłat za przejazdy komunikacją miejską. Składają się na niego m.in. biletomaty w liczbie 255 sztuk, które zostały zainstalowane na pokładach wszystkich autobusów miejskich. Za ich pośrednictwem można płacić za przejazd za pomocą karty bankowej, e-portmonetki na karcie miejskiej, cyfrowych portfeli jak Apple Pay czy Google Pay a także Blika.

Przeczytajcie także: Branża płatnicza patrzy dziś na Tychy

W mobilnych biletomatach można kupować bilety jednorazowe, wieloprzejazdowe i okresowe, a także doładować e-portmonetkę na Białostockiej Karcie Miejskiej oraz odebrać i zapisać na niej bilety okresowe kupione na stronie internetowej. W przypadku płatności zbliżeniową kartą płatniczą lub cyfrowym portfelem bilet zapisywany jest w systemie centralnym i nie trzeba go drukować. W razie kontroli wystarczy przyłożyć kartę lub smartfon do czytnika kontrolerskiego, by potwierdzić uprawnienia do przejazdu.

Przeczytajcie także: Sukces nowego systemu biletowego w Bydgoszczy

Wartość zainstalowanych w białostockich autobusach urządzeń oraz oprogramowania to ponad 12 mln zł, a całkowita wartość zamówienia wraz z kosztem ośmioletniej obsługi to ponad 22,9 mln zł. Białystok jest kolejnym dużym miastem w Polsce, które zdecydowało się na instalację systemu podobnego do tego działającego w Londynie. Wcześniej wdrożenia przeprowadziły m.in. Wrocław i Bydgoszcz a ostatnio Tychy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies