Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Brytyjski fintech Ebury przejął firmę Frontierpay. Liczy na przyspieszenie swojego rozwoju w Polsce

Frontierpay to spółka oferująca innym firmom specjalistyczne usługi płatnicze, m.in. wypłaty pensji pracownikom za granicą

Fintech Ebury ogłosił swoje pierwsze przejęcie. Firma zainwestowała we Frontierpay, dostawcę specjalistycznych usług płatności wynagrodzeń dla firm, które wypłacają pensje pracownikom w wielu krajach. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Przeczytajcie także: Trzy polskie firmy w dwudziestce rankingu Deloitte Technology Fast 50 CEE

Ebury to spółka zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i posiadająca wydaną przez tamtejszy nadzór licencję instytucji pieniądza elektronicznego. Zajmuje się obsługą przedsiębiorstw w zakresie m.in. rozliczeń międzynarodowych oraz zarządzania ryzykiem kursowym i działa również w Polsce. Fintech podaje, że obsługuje około 40 tys. małych i średnich firm na całym świecie, w tym niemal 2 tys. nad Wisłą.

– Zwiększamy paletę produktów w zakresie międzynarodowych rozliczeń dla polskich firm o specjalistyczne usługi wypłacania wynagrodzeń pracownikom praktycznie w każdym zakątku świata. Liczymy, że przejęcie Friontierpay przyspieszy nasz rozwój w Polsce, ponieważ coraz więcej rodzimych przedsiębiorców deleguje swoich pracowników do pracy za granicą – stwierdził, cytowany w komunikacie prasowym, Jakub Makurat, szef Ebury na Polskę, Czechy i Słowację.

Przeczytajcie także: Visa zakończyła przejmowanie części firmy Rambus

Frontierpay to założona w 2009 r. brytyjska firma, która zajmuje się przelewami pensji dla pracowników firm działających i zatrudniających ludzi w wielu krajach. Usługa realizowana jest zgodnie z lokalnymi regulacjami i procedurami. Natomiast Ebury zasłynął niedawno jako pierwszy fintech, który został uczestnikiem systemu szybkich przelewów międzynarodowych SWIFT gpi. Wydarzenie to uznać można za przełomowe, bo dotychczas z systemu tego korzystały jedynie banki. Więcej na ten temat możecie przeczytać w serwisie Cashless tutaj.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies