Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwszy fintech w systemie szybkich przelewów międzynarodowych. Firma Ebury weszła do SWIFT gpi

System gwarantuje rozliczenie transakcji w czasie zbliżonym do rzeczywistego

Brytyjska spółka Ebury stała się pierwszym fintechem – uczestnikiem systemu szybkich przelewów międzynarodowych SWIFT gpi. Jak pisze serwis Finextra, wydarzenie to uznać można za przełomowe w rozwoju SWIFT gpi, bo dotychczas z rozwiązania tego korzystały jedynie tradycyjne instytucje bankowe. Teraz wejściem do SWIFT gpi zainteresowane mogą być także inne spółki fintechowe.

Przeczytajcie także: Przelewy SWIFT gpi w ofercie BZ WBK

SWIFT gpi (global payments innovation) to system gwarantujący realizację międzynarodowych transakcji płatniczych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Organizacja chwali się, że obecnie już ok. 50 proc. przelewów rozlicza w czasie nie dłuższym niż 30 minut a pozostałe w ciągu najpóźniej 24 godzin od momentu zlecenia.

Ebury to spółka zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i posiadająca wydaną przez tamtejszy nadzór licencję instytucji pieniądza elektronicznego. Zajmuje się obsługą przedsiębiorstw w zakresie m.in. rozliczeń międzynarodowych oraz zarządzania ryzykiem kursowym i działa również w Polsce.

Przeczytajcie także: IQ money ma pomysł na zupełnie nowy fundusz

Natomiast o SWIFT gpi pisałem ostatnio pod koniec lipca bieżącego roku. Okazją do tego stała się informacja o przystąpieniu do tego systemu jako pierwszego z Polski banku BZ WBK. Bank chwalił się wówczas, że jest pierwszą instytucją na świecie obsługującą przelewy SWIFT gpi w złotych. Ogółem w ofercie BZ WBK miały się znaleźć rozliczenia w 16 różnych walutach możliwe do zlecania za pośrednictwem tego systemu.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies