Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung wprowadził swoją kartę płatniczą i międzynarodowe przelewy. Na początek na rynku amerykańskim

Samsung Pay Cash to wirtualna karta, którą można zasilić z innej karty lub konta bankowego

Koreański koncern Samsung poinformował, że amerykańscy użytkownicy systemu mobilnych płatności Samsung Pay mogą teraz wysyłać pieniądze za granicę i posługiwać się wirtualną kartą debetową z logo Mastercarda. Karty debetowej o nazwie Samsung Pay Cash można używać do płacenia w dowolnym miejscu, w którym akceptowane są płatności Samsung Pay lub Mastercard, w tym w sklepach internetowych.

Przeczytajcie także: Ile tytanu jest w tytanowej karcie Apple Card?

Aby promować nowy produkt, Samsung przyzna pierwszym 20 tys. użytkowników po 5 dolarów kredytu, jeśli zarejestrują się i zweryfikują swoją tożsamość. Dodatkowo w tej usłudze działa też program lojalnościowy Samsung Rewards, w którym użytkownik zbiera punkty zamieniane potem na nagrody, głównie w postaci sprzętu elektronicznego tej koreańskiej firmy.

W ramach Samsung Pay została też uruchomione w USA opcja międzynarodowych przelewów pieniężnych do 47 krajów, z możliwością wpłaty bezpośrednio na konta bankowe lub wybrania lokalizacji, w której odbiorca może odebrać pieniądze w gotówce. Użytkownicy mogą wysyłać pieniądze w większości głównych walut. Usługa transferowa dostępna obecnie tylko w USA ma zostać w 2020 r. rozszerzona na kolejne rynki, na których działa Samsung Pay.

Przeczytajcie także: Koreańczycy szukają w Polsce osoby do rozwoju Samsung Pay

Przypomnę, że ten system płatności nie jest dostępny w Polsce. Jednak może to się wkrótce zmienić. Kilka tygodni temu Samsung zapytał wybranych użytkowników swoich smartfonów i tabletów w Polsce, czy i w jaki sposób korzystają lub chcieliby korzystać z płatności mobilnych. Więcej na ten temat możecie przeczytać w serwisie Cashless tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies