Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ile tytanu jest w tytanowej karcie Apple Card? Postanowili to sprawdzić

Wynik okazał się całkiem satysfakcjonujący, bo zawartość tego metalu w Apple Card jest dominująca

Dziennikarze Bloomberga postanowili zbadać, ile tak naprawdę jest tytanu w tytanowej Apple Card. Przypomnę, że produkt wszedł na rynek USA w sierpniu tego roku. Tytanowa karta ma oczywiście funkcje płatniczą, ale nie ma co ukrywać, że jest też gadżetem dla fanów produktów "z jabłuszkiem". Praktycznie tylko w sytuacjach awaryjnych ma zastępować wirtualną kartę z aplikacji zainstalowanej na iPhonie. Założenie jest bowiem takie, że użytkownik w większości przypadków zapłaci za pomocą Apple Pay, a po kartę w tradycyjnej postaci sięgnie tylko tam, gdzie smartfonu nie będzie mógł użyć.

Przeczytajcie także: Apple Card oficjalnie wystartowała

Bloomberg przypomina, że koncern z Cupertino w oficjalnym dokumencie opisującym kartę wspomina o tytanie 13 razy i generalnie przedstawia swój produkt płatniczy jakby to była elegancka biżuteria. Dziennikarze wysłali więc tytanową Apple Card do mineraloga z Uniwersytetu Kalifornijskiego, profesora Hansa-Rudolfa Wenka, by dokładnie określił, ile wspomnianego metalu tak naprawdę użyto do produkcji tej karty. Naukowiec użył mikroskopu elektronowego oraz kilku innych zaawansowanych urządzeń badających strukturę materiałową i znalazł odpowiedź – około 90 proc. tworzywa, z któego wykonana jest Apple Card, to tytan. Reszta to aluminium.

Przeczytajcie także: Karta Revolut Metal teraz w trzech kolorach

Przypomnę, że tytan to metal o szarawym kolorze, który jest twardy, ma wysoką wytrzymałość mechaniczną i jest odporny na korozję. Najczęściej jest używany w przemyśle metalurgicznym i mechanicznym (m.in. w produkcji silników odrzutowych), w przemyśle chemicznym do produkcji farb i lakierów oraz papieru (dwutlenek tytanu z powodu jego intensywnej bieli stosuje się jako pigment), a także w medycynie (implanty tytanowe). Nie jest to drogi metal – jeden jego kilogram kosztuje około 25 dolarów; dla porównania za uncję (31 gram) złota trzeba zapłacić obecnie ponad 1,5 tys. dolarów

Źródlo: bloomberg.com

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies