Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard i Visa znów inwestują w fintech. Tym razem organizacje zgodnie kupiły udziały amerykańskiej firmy Plaid

Po obecnej, trzeciej rundzie finansowania firma jest wyceniona na 2,6 mld dolarów

Amerykański fintech Plaid poinformował, że otrzyma wsparcie finansowe od Mastercarda i Visy. Firma zbiera pieniądze w ramach nowej, trzeciej już rundy finansowania o łącznej wartości 250 mln dolarów. Dokładnej wysokości zaangażowania obu organizacji spółka nie ujawniła. Wiadomo, że jej wycena wynosi obecnie 2,65 mld dolarów.

Przeczytajcie także: Fintechy? PSD II? Otwarta bankowość? Większość Polaków nie ma o tym pojęcia

Powstały w 2013 r. w San Francisco Plaid oferuje i rozbudowuje platformę technologiczną, która umożliwia rozmaitym fintechowym aplikacjom łączenie się z kontami bankowymi ich użytkowników. Spółka koncentruje się na umożliwieniu fintechom i ich klientom dokonywania operacji finansowych z ich rachunków bankowych, m.in. płatności za pośrednictwem aplikacji.

Szefowie Plaid twierdzą, że jedna czwarta amerykańskich konsumentów posiadających konta bankowe skorzystała z ich technologii za pośrednictwem używanych aplikacji finansowych. Firma do niedawna działała tylko w USA. W maju weszła na rynek brytyjski licząc na współpracę z działającymi na Wyspach fintechami, których jest ok. 1,6 tys.

Przeczytajcie także: Oto Mapa Polskiego Fintechu 2019

Wcześniej w Plaid zainwestowały m.in. Goldman Sachs, Citibank i American Express. Natomiast dla organizacji kartowych to kolejna spółka fintechowa, w którą się zaangażowały. Mastercard w przeszłości wspierał już w różny sposób takie fintechy jak m.in. Monzo, N26, Starling, Revolut czy Transferwise. Visa natomiast kupiła udziały niemieckiego solarisBanku, a także najdroższego obecnie europejskiego startupu Klarna. Obie organizacje pod koniec ubiegłego roku walczyły o przejęcie brytyjskiej firmy Eartporth; ostatecznie rywalizację wygrała Visa, płacąc za ten fintech 247 mln funtów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies