Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny projekt uPaid za granicą. Polska spółka wdrożyła płatności NFC w Societe Generale w Serbii

Jednocześnie firma mocno stawia na rozwój biznesu za oceanem, gdzie niedawno otworzyła biuro

uPaid to polski fintech, który znalazł się w najnowszej edycji Mapy Polskiego Fintechu przygotowanej przez Cashless i fundację Fintech Poland. Spółka poinformowała właśnie, że do jej klientów dołączył serbski oddział banku Societe Generale. uPaid wdrożył tam płatności NFC. To kolejny projekt z tego obszaru zrealizowany przez polski fintech. Wcześniej spółka współpracowała z takimi partnerami jak UBS w Szwajcarii, CSOB na Słowacji, Fidor Bank w Niemczech, MBK na Węgrzech czy Komercijalna Banka w Macedonii.

Przeczytajcie także: Polski fintech zdobywa Stany Zjednoczone

– Zaimplementowaliśmy płatności NFC w aplikacji bankowej. We wdrożeniu wykorzystaliśmy platformę Mastercard Digital Enablement Service (MDES) z najbardziej zaawansowaną technologią – chipem EMV, tokenizacją i szyfrowaniem – stwierdził, cytowany w komunikacie prasowym, prezes uPaid Krzysztof Drzyzga.

uPaid to polski fintech założony w 2011 roku. Jest obecnie jednym z największych na świecie dostawców mobilnych portfeli bankowych organizacji Mastercard, a 80 proc. przychodów generuje z działań na rynkach zagranicznych takich jak Niemcy, Szwajcaria, Skandynawia, Bałkany, Bliski Wschód. Dwa lata temu spółka uzyskała status platynowego partnera organizacji, dzięki czemu jest rekomendowana jako zaufany dostawca rozwiązań płatniczych.

Przeczytajcie także: Credit Agricole testuje karty biometryczne

Firma trzy miesiące temu otworzyła biuro w Nowym Jorku i deklaruje, że skupia się na rozwoju na rynku amerykańskim oraz na rozmowach z potencjalnymi partnerami także z Azji czy Ameryki Południowej. W czerwcu przedstawiciele spółki wzięli udział w Polsko-Amerykańskim Forum Nowych Technologii w Silicon Valley, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. W ramach wydarzenia, uPaid, jako jedna z ośmiu polskich firm, zaprezentowała się tamtejszym inwestorom venture capital.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies