Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Credit Agricole testuje karty biometryczne. Pilotaż ma potrwać pół roku

Bank współpracuje przy projekcie m.in. z Mastercardem

Credit Agricole wdrożył pilotażowo karty biometryczne dla 200 klientów w regionalnym oddziale banku w zachodniej Francji (Touraine i Poitou). Karta ma zainstalowany czujnik odcisków palców i umożliwia wypłaty oraz płatności bez limitu 30 euro obowiązującego w tym kraju dla plastików zbliżeniowych.

Przeczytajcie także: Płatności bez gotówki, karty i smartfona

To pierwszy test kart biometrycznych we Francji przeprowadzany przez bankowych klientów. Pilotaż ma potrwać pół roku i jak informuje bank, jest prowadzony z myślą o wprowadzeniu takich kart do oferty w 2020 r. Klienci mogą płacić po prostu umieszczając palec na czujniku linii papilarnych wbudowanym w kartę. Może ona być również używana z kodem PIN np. do wypłaty gotówki z bankomatów.

Karty są produkowane przez firmę G+D Mobile Security, spółka NXP Semiconductors dostarcza moduł elektroniczny i wbudowane w kartę oprogramowanie, a Mastercard zapewnia specyfikacje biometryczne i wsparcie. Według autorów projektu jest to już ostatnia faza testów tego produktu tuż przed szerszymi jego wdrożeniami w bankowości i nie tylko.

Przeczytajcie także: Wielki test biometrii w Manchesterze

Wcześniej Gemalto - jeden z największych na świecie producentów kart zapowiedział pilotażowe testy kart biometrycznych w tym roku w Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech we współpracy z bankiem Intesa Sanpaolo. Więcej na ten temat możecie przeczytać w serwisie Cashless tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies