Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polscy menedżerowie Mastercarda awansują do globalnych struktur. Piotr Domaszewski do USA, Artur Turemka do Londynu

To kolejni Polacy robiący międzynarodową karierę w tej organizacji płatniczej

Piotr Domaszewski, dyrektor działu sprzedaży w polskim oddziale Mastercard Europe, od kwietnia będzie odpowiadał za ofertę kart kredytowych dla konsumentów w USA i Kanadzie. Natomiast Artur Turemka awansował do nowo utworzonego działu Mastercard z siedzibą w Londynie. Od marca pełni funkcję globalnego lidera ds. rozwiązań prepaid i ich komercjalizacji.

Przeczytajcie także: Oto najbardziej wpływowe kobiety w polskiej branży płatniczej

Piotr Domaszewski będzie odpowiadał na rynku USA i Kanady m.in. za tworzenie oraz realizację strategii produktowej, przewidywanie rynkowych trendów, jak również za wdrażanie nowych funkcji do kart kredytowych. Pracować będzie w biurze Mastercard w Purchase, w stanie Nowy Jork, gdzie oprócz centrum dowodzenia w USA i Kanadzie mieści się też globalna centrala firmy.

Natomiast zadaniem Artura Turemki będzie tworzenie i realizacja globalnej strategii Mastercarda dla produktów prepaidowych. Wcześniej od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego odpowiedzialnego za rozwój biznesu firmy w regionie bałkańskim.

Przeczytajcie także: Pożyczki dla ubogich od Mastercarda i firmy Angaza

To kolejne osoby wywodzące się z polskiego oddziału Mastercard, które awansowały w międzynarodowych strukturach firmy. Szlaki globalnego awansu wcześniej przecierali m.in. Paweł Rychliński zarządzający obecnie regionem Europy Środkowo-Wschodniej z biura organizacji we Frankfurcie; Marta Życińska dyrektor ds. marketingu i komunikacji na całą Europę Środkowo-Wschodnią; pracujący w Madrycie Sebastian Krzyk od 2016 r. odpowiedzialny za rozwój spółki Mastercard Payment Transaction Services w regionie Europy Zachodniej; Luiza Derek kierująca działaniami marketingowymi skierowanymi do banków w regionie Azji i Pacyfiku z biura w Singapurze; Michał Skowronek zarządzający ofertą kart prepaid w Europie.

Warto wspomnieć, że menedżerowie z Polski pełnią ważne funkcje również w międzynarodowych strukturach konkurencyjnych organizacji. Wystarczy przypomnieć choćby Małgorzatę O'Shaughnessy, która jest dyrektorem regionalnym Visy czy Katarzynę Fatygę, która pełni kierowniczą funkcję w regionie Europy Centralnej i Wschodniej w Diners Club International.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies