Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pożyczki dla ubogich od Mastercarda i firmy Angaza. Pomoże technologia

Dzięki cyfrowym płatnościom mieszkańcy Afryki czy Ameryki Południowej będą mogli taniej spłacać w ratach produkty poprawiające komfort ich życia

Chodzi o takie przedmioty, jak baterie słoneczne, ekologiczne piece kuchenne czy pompy wodne. Wspólna oferta obejmuje technologię spółki Angaza do pomiaru i monitorowania używania tych produktów pod nazwą PAYG (pay-as-you-go) oraz rozwiązania Mastercard w zakresie płatności cyfrowych wykorzystujące kody QR. Według Mastercarda w praktyce oznacza to, iż ubodzy ludzie "będą płacić tylko za to, z czego faktycznie korzystają".
Przeczytajcie także: Co zagra terminal po płatności kartą Mastercard?
Model biznesowy i technologia firmy Angaza polegają na tym, że kluczowe dla poprawy jakości życia w tzw. Trzecim Świecie produkty mogą być sprzedawane przy niskim koszcie początkowym. Konsumenci następnie spłacają je w małych ratach rozłożonych w czasie tak, by było na nie stać nawet ludzi dysponujących budżetem w wysokości dwóch dolarów dziennie. Angaza podkreśla, że z jej oferty skorzystało już ponad 5 mln osób.
Obecnie większość płatności na platformie Angaza jest dokonywana gotówką lub za pomocą telefonów komórkowych. Dzięki współpracy z Mastercardem spadną koszty obsługi tych pożyczek. Poza tym dane o dokonanych płatnościach pozwolą stworzyć historię kredytową klientów, co wcześniej było niemożliwe. - Dzięki tym danym dostawcy usług finansowych mogą wspierać osoby, które dawniej miały ograniczony dostęp do ich oferty, co pozwala na zmniejszenie problemu wykluczenia finansowego - podkreśla Mastercard.
Przeczytajcie także: Rok 2019 kluczowy dla przyszłości płatności w e-commerce

Obie firmy deklarują, że zadowolone są z pierwszych wdrożeń wspólnych rozwiązań technologicznych zastosowanych w Nigerii i Ugandzie. Teraz chcą je wprowadzić do kolejnych krajów Afryki oraz do Ameryki Południowej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies